lovato kit taktırdım gayet memnunum

osman öksüz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2011 astra sedan 1.6 111. yıl (3000 km.) aracıma aşırı yakıt tüketimi nedeniyle lpg taktırmaya karar vermiştim. Opel servisinde garanti kapsamında landi marka kiti uyguluyorlar ancak fiyatı (1850 tl) bana çok geldi açıkçası. daha önceki focus aracıma ekstra para ödeyip garantisini uzatmama rağmen garantiye hiç ihtiyaç duymamıştım bu nedenle alternatif kaliteli bir kit arayışına girdim öğretmen arkadaşlarımın önerisiyle lovato marka kitte karar kıldım. (1200 tl.) yaklaşık 1 ay oldu ve gayet memnunum. ilk izlenimlerim
*Aracın çekişinde en ufak bir düşüş yok deneme amaçlı bastığımda 200 km hızda en ufak sıkını yok.
*arkadaşımın landi marka kitiyle karşılaştırdığımda lovato gerçekten çok sessiz onu anladım
*ilk çalıştığında lpg ye geçmesi biraz zaman alıyor(3-4 dk.) bunun da aracın benzinle çalışması açısından yararlı olduğunu söylüyorlar.
*kırmızı ışıkta vs. hiç bir zaman araç stop etmedi. ve tüpe geçerken hiçbir sarsıntı olmuyor.Gönül rahatlığı ile herkese önerebilirim.
yakıt tüketimlerim
ş.içi (yüksek devirlerde)
2.27 den gaz alıyorum (37.4lt = 85 tl)
toplam yapılan mesafe 355 km

uzun yol
2.27 den gaz alıyorum (37.4lt = 85 tl)
toplam yapılan mesafe 472 km (ort hız 110-130)

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
madem lpg taktıracaktınız neden dizel almadınız yazık değilmi araca

osman öksüz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda bu tür sorulara altarnatif cevaplar var inceleyebilirsiniz.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı Olsun
bende çok memnu lavotodan nazar değmesin karda kışta hiç bir sıkıntı yok 10 numara vallaha ne gaz yemesinde ne rolantide hiçbir sıkıntı yok ama lpg ustamda çok iyi bir usta

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
yanlış anlamamışınızdır umarım. neyse kazasız belasız sorunsuz binersiniz inşallah uzun yıllar...

osman öksüz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamamışınızdır umarım. neyse kazasız belasız sorunsuz binersiniz inşallah uzun yıllar...

Teşekkür ederim. Daha önce dizel focus kullandım (6000) tl fark ödeyerek almıştım aracı. Çeşitli nedenlerden dolayı aracı sattım ve malum nedenlerden dolayı dizel araç alma taraftarı değildim. O yüzden uzun süren araştırmadan sonra böyle bir tercihte bulundum.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de lovato kit taktırdım. bir hafta oluyor. ilk izlenim: gayet güzel...(hiçbir sorun yok)

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman bey,2001 vectra 1.6 105 beygir lpg li almış olduğum eski aracımda lavato lpg kiti takılıydı ve 17 bin kilometre yaptım 1,5 yıl bindim bir sıkıntı yaşamadım.Lpg ye geçiş sürecinin araç ısınıncaya kadar 4-5 dakika sonra gaza geçmesi iyi bir şey zaten belli bir ısıya ayarlıdır o ısıdan sonra gaza geçer sistem,ayrıca gazda mı benzinde mi gidiyorsun zaten onu anlayamazsın performans yönünden.
Şu anda 2003 vectra c 1.6 110 beygir, kullanıyorum aldığımda benzinli idi brc marka lpg kiti taktırdım 55 litre simit tank var ve aracı çalıştırdıktan yaklaşık olarak 1 km sonra benzine geçiyor yani sizin 4-5 dakika dediğiniz süre ile hemen hemen aynı oluyor.1 yılı aşkın süredir kullanıyorum herhangi bir aksaklık veya bir şikayet sözkonusu değil.