LPG çok fazla yakıyor. yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan red
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

red

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
1998 opel astra f kasa sedan otomatik aracımız var.geçen ay 80 tl lik lpg ile 235 km gitti, tekrar 80 tl lil aldık bu sefer 130 km gitti.bu durum son 3-4 aydır böyle.bazen 100 bazen 80 bazende 235 km gittiği bile oluyor tam depoyla.lpg'nin markası atiker bu arada.sizce ne olabilir sorun.aracı ailecek çok seviyorum fakat bu durum böyle giderse satmak zorunda kalıcaz.yorumlarınızı bekliyorum.

usta buyuk ıhtımal ya gaz aldıgın yer gaz yerıne hava basıyor depoya yada cok cıddı bı kacak var aracında lpg servısıne gıt goster 100 km dedıgınde 80 kurus yapar cok sacma rakamlar var alakasız hemde

usta buyuk ıhtımal ya gaz aldıgın yer gaz yerıne hava basıyor depoya yada cok cıddı bı kacak var aracında lpg servısıne gıt goster 100 km dedıgınde 80 kurus yapar cok sacma rakamlar var alakasız hemde

hocam farklı farklı yerlerden aldık sonuç yine aynı.anlamadık gitii.ben gaz kaçağından şüpheleniyorum.

gaz dolumu yapıldıktan sonra gaz doldurulan bogaza bak kacırıyormu bılyadan bı kontrol ettır o degılse beyıne gıden 2 hortum var orayı kokla

gaz dolumu yapıldıktan sonra gaz doldurulan bogaza bak kacırıyormu bılyadan bı kontrol ettır o degılse beyıne gıden 2 hortum var orayı kokla

sabah gündüz gözüyle dediklerini uygulicam hocam.geçen gün gaz ayarında sorun mu var diye atiker bayisine götürdük lpg ayarları oldukça iyi dediler.birde şöyle bir durum var.yolda giderken lpg ibresi 4 te iken birden kırmızıya dştü sonra 1 e çıktı sonra 2 ye çıktı sonra tekrar 1 e düştü.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM KONUYU NEREYE ACACIĞIMI BİLMİYORUM ÖNCELİKLE HERKESE HAYIRLI GÜNLER ARKADASLAR OPEL VECTRA B 96 MODEL GLS ARAÇ ALDIM ARACIM LPG DE 3 BİN DEVİRE KADAR KESİNLİKLE GAZ YEMİYOR CİFT DEBRİYAJ YAPIYORUM ANCAK ÖLE KALKABİLİYORUM ASIRI Bİ TİTREME VE SANKİ GAZI KESİ YO GİBİ tEKLİYOR SORUN BENZİNDE YASANMIYOR VİTESLERİN HEPSİNDE YAPIYOR AMA YÜKLENİNCE SORUN OLMUYOR ATEŞLEMEYİ Mİ KESİYOR ACABA SEBEBİ NE OLABİLİR HERKESE ALLAHA EMANET OLUN

sorunu cozdunuzmu kacakmı varmıs boyle seylerın sonuclarınıda yazında bıze yol gosterıcı olsun yaw :S

_

Konuyu ben devam ettireyim o zaman :) Arkadaşlar benim arabam 2006 astra hb. Uzun yolda 29 lt gaz ile ortalama 400 km giden araç lpg bakımı yapıldıktan sonra 320 ye düştü, 2 3 kez farklı yerlerden gaz aldım denedm yine böyle. Lpg kaçağına baktılar, gaz ayarına filan baktılar yok yine aynı??

Geri