LPG çok fazla yakıyor. yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan red
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
herkes farklı ayar yapar ıscılık cok farklıdır bende aracımı ılk aldıgımda gaz ayarı yaptırdım sonra ayar bı kactı daha da toparlayamadım kendılıgınden bozuldu sımdı tekleme atlama hoplama hepsı var ama tek ıyı yanı gazı az yakıyor

Konuyu ben devam ettireyim o zaman :) Arkadaşlar benim arabam 2006 astra hb. Uzun yolda 29 lt gaz ile ortalama 400 km giden araç lpg bakımı yapıldıktan sonra 320 ye düştü, 2 3 kez farklı yerlerden gaz aldım denedm yine böyle. Lpg kaçağına baktılar, gaz ayarına filan baktılar yok yine aynı??

Gazı kaç liradan alıyorsunuz?
Bir de hesaplamayı ne zaman yaptınız malum havalar soğuk. Etkisi olabileceğini düşünüyorum.

_

Gazı kaç liradan alıyorsunuz?
Bir de hesaplamayı ne zaman yaptınız malum havalar soğuk. Etkisi olabileceğini düşünüyorum.

Gazı ortalama 2.95 ten alıyorum. Yaklaşık 20 gün önce 29 lt gaz ile Erzincan_Sivas tarafında ortalama eksi -3 -5 derecelerde yaptım 426 km yi.Lpg bakımını yaptırdıktan sonra Yozgat_Nevşehir arasında git gel yaptım ve hava 7 8 dereceydi uzun yol 303 km gitti. 3gün önce de Yozgat_Sivas_Erzincan_Ağrı arası 900 km yol geldim ve ortalama 320 km götürdü depo.(ort -10) . Motor sıcakken dışarısının hava durumu etkiler mi yakıtı ?

---------- Yeni Mesaj eklenme 11-02-2014 zamanı: 00:01 ---------- Önceki Mesaj 10-02-2014 zamanı: 23:53 ----------

herkes farklı ayar yapar ıscılık cok farklıdır bende aracımı ılk aldıgımda gaz ayarı yaptırdım sonra ayar bı kactı daha da toparlayamadım kendılıgınden bozuldu sımdı tekleme atlama hoplama hepsı var ama tek ıyı yanı gazı az yakıyor

Valla hocam ben Yozgat/ Sorgun'da zavolinin servisine yaptırdım. Yani daha doğrusu adam bilgisayara bağlıyor ordan bakıyor birseylere, hani manuel müdahale olsa tamam derim. Yani bilgisayarla yapılan bir iş nasıl farklı farklı sonuçlar doğuruyor?

Hocam mantıken motor sıcakken dışarının soğuk olması motorun verimini artırır çünkü hava filtresiyle emilen hava ne kadar soğuk olursa yanma da o kadar kaliteli olur. Ben daha yeni hesapladım yakıtımı ve yaza göre daha az yaktığımı farkettim. Eğer yakıt tüketiminiz gerçekten çok şaibeli ise araç hareket halindeyken bir gaz ayarı yaptırmanızı öneririm.

Gazı ortalama 2.95 ten alıyorum. Yaklaşık 20 gün önce 29 lt gaz ile Erzincan_Sivas tarafında ortalama eksi -3 -5 derecelerde yaptım 426 km yi.Lpg bakımını yaptırdıktan sonra Yozgat_Nevşehir arasında git gel yaptım ve hava 7 8 dereceydi uzun yol 303 km gitti. 3gün önce de Yozgat_Sivas_Erzincan_Ağrı arası 900 km yol geldim ve ortalama 320 km götürdü depo.(ort -10) . Motor sıcakken dışarısının hava durumu etkiler mi yakıtı ?

---------- Yeni Mesaj eklenme 11-02-2014 zamanı: 00:01 ---------- Önceki Mesaj 10-02-2014 zamanı: 23:53 ----------

Valla hocam ben Yozgat/ Sorgun'da zavolinin servisine yaptırdım. Yani daha doğrusu adam bilgisayara bağlıyor ordan bakıyor birseylere, hani manuel müdahale olsa tamam derim. Yani bilgisayarla yapılan bir iş nasıl farklı farklı sonuçlar doğuruyor?

bılgısayardan sadece gaz ayarı olmazkı gaz akıs kısmında kı vanalardan ayarda yapılıyor bılgısayardan sadece dereceler ve bır kac ozellık aktıf edılıyor bır baska servıs te baktır bırde
video 4,53 ten sonra takıp et
http://www.youtube.com/watch?v=ByC-B4DhhOE

bılgısayardan sadece gaz ayarı olmazkı gaz akıs kısmında kı vanalardan ayarda yapılıyor bılgısayardan sadece dereceler ve bır kac ozellık aktıf edılıyor bır baska servıs te baktır bırde
video 4,53 ten sonra takıp et
http://www.youtube.com/watch?v=ByC-B4DhhOE

Kardeşim motordan veya lpg den anlamam. Usta bana "yapacak birşeyim yok, Türkiyenin neresine gidersen git bu iş böyle, senin arabanın başka problemi vardır" dedi. Lpg nin filtresi ve minik bir filtre daha değişti, sonra bilgisayara bağladı ve verdi arabayı. Ha başından savdıysa haram zıkkım olsun

işini yapmıştır dogrudur ustalıklara bırsey dıyemeyız ama yaptıgı degısıklıklerı yapmıs carelerın beynı degıstırmek yada tesısatı yenılemek

Geri