LPG de aracın geç marş alması

ersanayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda LPG var iken arcı uzun süre park ettikten sonra geç çalışıyor.Araç sanki boğuluyormuş gibi marş almıyor.LPG tamamen bittiğinde ise hemen marş alıyor.Bunun nedeni nedir acaba

araç sıralı sistem değil mi??sıralı sistem se eğer tüple ne alakası var ki???benzinle ilgili şeylere bakın bence...

Aynı sorunu LPG Regülatör unu değiştirerek çözdüm. Bu parçanın içinde bir diyafram var. Zamanla eskiyip aracı stop edince gaz basıncını kaybediyor ve nihayetinde dediginiz gibi arac bogulup gec çalışıyor.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu uzun marş olayı bende de var. Bu dediğiniz parçanın kontrolü nasıl yapılıyor? PArça kaç yılda eskidi?

Bu uzun marş olayı bende de var. Bu dediğiniz parçanın kontrolü nasıl yapılıyor? PArça kaç yılda eskidi?
kendi kendinize kontrol sanırım zor ama bir lpg ustasına giderseniz yeni bir regülatör takar ve o şekilde test edersiniz. 100 ile 200 tl arasında markasına göre fiyat aralığına sahip diye biliyorum.
kaç yılda eskidiğini bilmiyorum önceki aracımda 2 sene atiker kullandım birşey olmadı şimdiki aracımda lpgnin ne zaman takıldığını bilmiyorum.

Bende onu diyorum sistem sıralı sistem ilk çalışmada benzinle çalışıyor.Ama dediğim gibi lpg tankında lpg olduğu zaman sorun çıkarıyor.Lpg olmadığında saat gibi çalışıyor.Yalnız sorunuda çalışana kadar yapıyor.Araç çalıştıktan sonra yine bi sorun yok

regulator arizali olsa bile enjektor kacirmadiktan sonra sorun olmaz bu sorun arizali LPG enjektorunden kaynaklaniyor. Enjektor kacirmazsa LPG oraya gelir durur. Oncelikle LPG enjektoru...

Tek nokta olsun yada sıralı sistem olsun her iki sistemde araç benzinle çalışır. Garip bir durum.

Isı sensörünü bir kontrol ettirin.

Hararet sensöründe problem olsa motor sıcakken bu sorun ortaya çıkardı. LPG regülatörü sornlu olabililr. Ya da enjektörlerde işeme denen problem olabilir.

Geri