lpg de geç çalışma sorunu.lütfen yardımm..

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler.bende de 99 model corsa 1.4 gls ecotec ve sıralı sistem lpg var.arabayı ilk marşa bastığımda normali olan benzinde çalıştığı sonra gaza geçtiği halde yazın bile geç çalışıyor.ama arabada gaz bittiğinde benzine aldığımda yani sadece benzinde çalıştığı zaman hemen çalışıyor.bu ikisi arasında ne fark var anlamadım.ben de kapatırken benzine alıp, çalıştırdığımda kendim gaza geçirsem arabaya zararı olur mu, bilen var mı?

bir de araba gaza geçtiğinde ilk başlarda devir saatinde oynamalar,titreme ve yürüdüğüm zaman ise silkeleme, gaz yememe herşey oluyor.ben geçenlerde gaza geçme ayarını düşürdüm,derecesini tam hatırlamıyorum ama bayağı düşürdüm çünkü gaza çok geç geçiyordu.bu silkeleme acaba ondan m? eskiden motor sıcakken dahi gaza geçmesi 4-5 dakikayı buluyordu.şimdi 30 saniyede geçiyor yani motor daha soğukken.yardımcı olursanız çok sevinirim.

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
titremeler lpg motora likit gittiğinden olur yani derecesi düşük oldugundan yükselttir derecesini ideal sıcaklık 28 ile 35 derece arası olması lazım,

geç çalışma sorunu zannedersem aracın sabah ilk çalışmasını benzinle yapması lazım senin ki ise LPG de çalışmaya çalışıyor yani LPG kalibrasyonu yaptır.
saygılar

aydıner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de 2004 corsa var bu geç çalışma sorunuyla 3-4 ay uğraştım lpg enjektör ve beyni değişti olmadı.En sonunda regülatör değişti sorunum ortadan kalktı.İlk çalışma benzinle,lpg regülatörünün ne alakası var diye sorarsan sanırım stop ettikten sonra motora gaz mı gidiyor ne oluyorsa motor geç çalışıyordu şimdi ilk marşta çalışıyor.Tabi seninki bu olmayabilir ama yine de bunu da dikkate alsan iyi olur.
Bu arada bildiğim kadarıyla en uygun gaza geçiş ısısı 35-40 derece.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler.bende de 99 model corsa 1.4 gls ecotec ve sıralı sistem lpg var.arabayı ilk marşa bastığımda normali olan benzinde çalıştığı sonra gaza geçtiği halde yazın bile geç çalışıyor.ama arabada gaz bittiğinde benzine aldığımda yani sadece benzinde çalıştığı zaman hemen çalışıyor.bu ikisi arasında ne fark var anlamadım.ben de kapatırken benzine alıp, çalıştırdığımda kendim gaza geçirsem arabaya zararı olur mu, bilen var mı?

bir de araba gaza geçtiğinde ilk başlarda devir saatinde oynamalar,titreme ve yürüdüğüm zaman ise silkeleme, gaz yememe herşey oluyor.ben geçenlerde gaza geçme ayarını düşürdüm,derecesini tam hatırlamıyorum ama bayağı düşürdüm çünkü gaza çok geç geçiyordu.bu silkeleme acaba ondan m? eskiden motor sıcakken dahi gaza geçmesi 4-5 dakikayı buluyordu.şimdi 30 saniyede geçiyor yani motor daha soğukken.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geç çalışma konusunu bilemiycem ama bende de titreme olmuştu ilk başlarda. Aracımı yğksek hızlarda biraz sürünce geçmişti. LPG taktırdığım yer demişti ne kadar doğrudur bilmiyorum ama manifoldu deldiklerinde içine bir miktar talaş gidiyormuş. Hızlı sürünce atar dedi.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Geç çalışma, genel olarak, enjektörlerden birinin (veya birden fazlasının) tam olarak kapanmaması (enjektör arızası sebebi ile) neticesinde, stop etmiş arabanın manifolduna gaz dolması ve marş esnasında bu gaz yüzünden boğulmuş motordaki oksijen yetersizliğinden kaynaklanır.

Enjektörlerin birinin tam olarak kapanmamış olması yani arızalı olması, aynı zamanda silindirlerden birine giden gazın dengesiz olmasına ve titreşime de sepep olacağından aracınızdaki geç çalışmanın arkasında bu problemin olduğu yönünde ciddi bir bulgu anlamına geliyor.