lpg dolum

Açık ve net son nokta... lpg sadece bizlerin canına tak dedirten benzin fiyatlarından sonra aracımızın kıçına taktığımız saatli bombadan başka bir şey değil... ülkemizde bu işi adam gibi yapanlarında olmadığı ortada.... tak tır vır zır falan filan dökme gaz bunların hepsi fasa ve fiso bu LPG araca taktırdı isek daha şikayet dahi etmeye hakkımız kalmıyor...

Doldur devam nerede tırak orada bırak.... işin özü bu...

LPG kullanan biri olarak bir daha LPG deseler... diyeceğim cevap benzin 10 TL gaz 5 TL benzine devam....

Yerim LPGsinin ekonomisini....

yapma abicim gözünü seveyim memleketi sen de afrika ülkesi yaptın. bu iş için tonlarca yatırım yapan firmalar var. alternatif enerjiye bu kadar uzak olmayalım. biz ne amerikayız ne de benzinin bedava dağıtıldığı arap ülkeleri...

abı ıyıde oyle baktıgında benzın depolarıda plastık malzemeden ama lpg deposu bıldıgın kalın saçtan :) kı ben ne deneylerını gordum hıcte patlamadı arkadan kaza yaptrdılar yaktılar neler yaptılar patlmadı..
ben o ses olayını sormustum bı keresınde adamın cevabıda bu samandralar unıversal basıncla uretılıyor fakat ulkemızdekı lpg satıs yerlerıne basınc daha fazlaymıs bu yuzdende samandrayı zorlayıp ses yparak doluma devam edıyormus kı admada bana ses yapmaya baslayınca dolumu kestır demıstı genlesme payı kalmıyor aracın deposunda demıstı ve zamnla o ses yanı basınc yuzunden samandırada bozuluyormus

abı ıyıde oyle baktıgında benzın depolarıda plastık malzemeden ama lpg deposu bıldıgın kalın saçtan :) kı ben ne deneylerını gordum hıcte patlamadı arkadan kaza yaptrdılar yaktılar neler yaptılar patlmadı..
ben o ses olayını sormustum bı keresınde adamın cevabıda bu samandralar unıversal basıncla uretılıyor fakat ulkemızdekı lpg satıs yerlerıne basınc daha fazlaymıs bu yuzdende samandrayı zorlayıp ses yparak doluma devam edıyormus kı admada bana ses yapmaya baslayınca dolumu kestır demıstı genlesme payı kalmıyor aracın deposunda demıstı ve zamnla o ses yanı basınc yuzunden samandırada bozuluyormus

benim tank daha 1 sefer dolum yapıldı, ilk dolumda da aynı sesi bende duydum, lpg aldığım yere sordum adamın dediği şey bizim ponpanın basıncı biraz fazla dedi, neden diye sorduğumda, sıra çok oluyor bir an önce sıradaki araca geçmek için daha hızlı gaz basıyor dedi, peki dedim bu şamandıraya zarar vermeyecek mi bu şekilde dedim, adamın bana dediği cevap şuydu: biraz da tamirciler kazansın :) güler misin ağlar mısın :) :(

benim tank daha 1 sefer dolum yapıldı, ilk dolumda da aynı sesi bende duydum, lpg aldığım yere sordum adamın dediği şey bizim ponpanın basıncı biraz fazla dedi, neden diye sorduğumda, sıra çok oluyor bir an önce sıradaki araca geçmek için daha hızlı gaz basıyor dedi, peki dedim bu şamandıraya zarar vermeyecek mi bu şekilde dedim, adamın bana dediği cevap şuydu: biraz da tamirciler kazansın :) güler misin ağlar mısın :) :(

Bunu Avrupa ülkesinde yapsalar o gaz dolum tabancasını adama monte ederler...:sopa:

olması gereken lpg basıncı pompada 8-10 bar arasındadır. eğer bu değerler dışında ise almanızı tavsiye etmem.

Şehir içinde geziyorken, sanki istasyon bulamayacakmış gibi son haddine kadar doldurmak niçin? Bitince yine al. Şehir dışında yaşıyorsan benzinlik çok uzaksa vs anlarımda.
Her malzemenin bir dayanıklılığı vardır. Bu depolar belli bir basınca göre yapılıyor, fazla dolum yapmanız sağlıklı değildir. Eğer 40 değil 50 lt alim diyorsan git 60 lt tank taktır.
Ben hepten gıcığım zaten çok basmaya çalışan pompacılara.

Bu alavereli dalavereli işleri sadece ülkemizde yaparlar ama gerçek manada denetimleri yapılan firmalar ise bu işi yapamaz yapması durumunda ağır yaptırımları var ve elinden bayiliği alınır sap gibi kalır ortada ve yine büyük firmalar bir daha bu kişiye bayilik vermez...

Şimdilik BP de takılmaya devam ediyorum. Bakalım ileri de ne olacak?

Çok haklısın Nadir abi, ben Opetten alıyorum. Çok sıkı denetim yapıyor adamlar. Şikayetle vs de çok ilgileniyorlar.

Çok haklısın Nadir abi, ben Opetten alıyorum. Çok sıkı denetim yapıyor adamlar. Şikayetle vs de çok ilgileniyorlar.

Büyük firmalar zaten firma isimlerinin kötü anılmasını asla ama asla istemezler... otobanda giderken bir büyük firmanın istasyonunda durdum malum engelli olmamdan dolayı engelli wc sordum gittim neyse anammmm resmen duman olmuş neyse orada bir kaç kare çektim ve sonrasında firmaya döşedim resimleri filanda yolladım adamlar hem konuyu takip ettiler hemde gelişmeler hakkında dakika dakikasına haber verdi... artık bilmiyorum o bayiye ne kadar ceza kesildi? ama boş bırakmazlar...

Geri