LPG dönüşümü tercihi

hangi lpg kiti?

• Kullanılan toplam oy
    43

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni aracıma lpg dönüşümü yaptıracağım ve sizin de fikirlerinizi almak istedim. hangi marka ve neden?

benim aklımda zavoli ve atiker var öncelikli olarak. bunlardan sonra lovato geliyor. zavoli ve lovato'yu bildiğim tanıdığım ve işçiliğinden memnun olduğum bir usta monte ediyor. atiker ise hem yerli malı, hem ekonomik hemde yeni nesilleri gayet başarılı.

vallahi abi prins gayet başarılı ama 307 için soruyosan şayet sıkıntılı bi motor değil. lpg uyumu başarılı. arabayı aldığında söyledim gibi ablamda da 307 var. atiker takılıydı aldıklarında. bir sıkıntısı yok. bi ara lpg göstergesi bozulmuştu o kadar. bende BRC takılı hiç şikayetim olmadı çok şükür. madem sende tanıdık güvenilir ustaya yaptırcaksın; prinse o kadar para vermeye gerek yok =)

şimdi şöyle bir açıklamaya yapayım. prins bayisi ile konuştum. açık ve net olarak bana dediği bu kadar para vermek orta sınıf araçlar için hiç ekonomik değil. o yüzden prins kafamdan silindi gibi. benim istediğim prins kiti 2500-2600 liraya mal oluyor.

brc benim en beğendiğim kitlerden birisi ancak montajı yapan yeri ve ustayı sevmiyorum.

zavoli ve lovato'yu tanıdığım ve bildiğim bir usta mante ediyor.

atiker ekonomik, Türk ve hızla gelişiyor.

landi renzo hakkında ne montajı yapan yeri biliyorum ne fiyatını biliyorum...

benim aklımda zavoli ve atiker var öncelikli olarak. bunlardan sonra lovato geliyor. zavoli ve lovato'yu bildiğim tanıdığım ve işçiliğinden memnun olduğum bir usta monte ediyor. atiker ise hem yerli malı, hem ekonomik hemde yeni nesilleri gayet başarılı.

Gerçi ustanın kalitesine bakıyor bu işler pirins alır taktırırsın usta kalibrasyonu yapamaz monteyi yapamaz sürekli sanayi ev mekik dokursun.Ustana güveniyosan atikerde olabilir.Lavatoyla arasında fazlada fiyat farkı yok ama atikerden biraz daha kaliteli olduğundan bence riske girmemek için lavato olabilir.Astra,clio,civic sahibi olan 3 arkadaş aynı zamanlarda lavato taktırdı şu ana kadar şöle böle oldu demediler atikerden dert yananları gördüm ama geçmişti accentimde atiker kullanan biri olarak hiç bi sorun yaşamamıştım şans birazda...

zavolli'yi enjektörleri ayrı ayrı montaj yapılabildiği için sevdim. brc'de kazık gibi enjektör kullanıyorlar. corollada var yemin ediyorum motor kaputunu açınca onu orda görmek bile sinir bozucu. vectrada ecotech kapağının altına gizlemişler zavolli enjektörlerini 10 numara duruyor arabada lpg varmı yok mu belli değil...

bahadır; montaj ustasını tanıyorsun bundan önceki aracında zavoliydi bildiğim kadarı ile ah keşke demektense aynı usta ve kitle yola devam derim. ZAVOLİ

Aslında karar verilmiş gibi duruyor.Benim yapacağım tek ekleme nette lpg anketi vs arama yapıldığında atiker in memnuniyet durumu ortada bence sırf yerli diye üzerine gitmeyin daha aklınıza yatan bildiğiniz ustaya diğer markayı taktırın..

kardeşim senin bundan önceki aracında zavoliydi ve 5 yıl kullandın sorunsuz bende bundan önceki şahin ve vectramda zavoli vardı yani 4 sene kadar zavoli kullandım ve en ufak tüpten dolayı sorun yaşamadım...ve biliyorsun ki garanti önemli taktırırsın karşında irtibat yeri bulamazsın...burda takan yeri biliyoruz ve çokta iyi tanıyoruz...o yüzden hiç tereddütsüz ZAVOLİ diyorum kardeşim....

Geri