LPG fatura problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan onkyo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
aracımı aldığımda lpg ruhsata işli değildi, benden önceki sahibi sağolsun faturasını gidip montaj yapan firmadan almamış, hem bu evrak için hemde lpg bakımı için montaj yapan firmaya gittim garanti belgesini doldurdular ama aradan 1.5 yıl geçtiği için ve senelik defter kapatıldığı için fatura kesemeyiz dediler (eski fatura varmı yokmu allah bilir)

750tl nin %18 kdv sini vermeniz gerekiyor dediler proje için para istemeyiz aracın montajını biz yapmışız dediler

off off bide bu çıktı

bu arada lpg filtresini değiştirdiler ve bilgisayarda kalibrasyon ayarı yaptılar toplam 50 tl verdim

sizce adam faturayı kesmemek için gidin sonra gelin alın demiş nasılsa mecbur gelecekler ozaman kdv yi çakarım bunlara demiş olabilir mi

bu konuyu muhasebeci arkadaşla konuştum fatura kesilmişse muhasebecide vardır diyor araştıracağız

sizce ne yapmam lazım :mad:

fatura kesilmisse tabiki 1 nushasini sanirim 10 sene saklamak zorundalar. ama fatura kesilmemisse 750 X 0.18 = 135tl verip alirsiniz faturanizi. ayrica bu kadar off off demeyin cezasi buyuk.. bir ceza yerseniz 135 lira`LAR cikar cebinizden..

fatura kesilmisse tabiki 1 nushasini sanirim 10 sene saklamak zorundalar. ama fatura kesilmemisse 750 X 0.18 = 135tl verip alirsiniz faturanizi. ayrica bu kadar off off demeyin cezasi buyuk.. bir ceza yerseniz 135 lira`LAR cikar cebinizden..

ya usta benim anlamadığım şu bunun faturasının kesilmemesi satan kişinin problemi değilmi ?

parasını almış fatura kesmemiş vergisini beyan etmemiş

ruhsata işletmek için fatura kesim tahirinden itibaren 30 gün süre verilir. kimi lpg kullanıcısı fatura kestirmez ruhsat ve muayene işleri için ve satış yaptığında ben fatura almadım sen gıt ıstersen X bayisinden faturanı çıkarttır ve ruhsata işlet der. haliyle ruhsata işletmeyeceği için faturasız taktırır ve boylece kdv sını odemez ucuza getırır.. ruhsata ısletecegım zaman kdv sını oderım der..

Geri