LPG hakkında güncel bilgi...

beyaz_cosmo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2011 model 1.6 (115) active select astra j cosmo.

2011 ocak ayında ilk alındığı gün landirenzo marka lpg takıldı ve aradan 2 yıl 7 ay gecti. aracım suan 24500km de ve çok şükür hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım henüz. en son şubat ayında 20000km de lpg filtrelerini değiştirdim 60tl ye.yakıt devamlı olarak aygaz kullanıyorum çok nadir uzun yolda kampanyalı milangaz denk gelirse ordan alıyorum.

yakıt değerleriyse lpg litre fiyatı 2.40 aygaz şehir içi 35krş
uzun yolda ise sürat 120-130 civarı genellkle 29krş...

sanırım aracım otomatik olduğu için biraz fazla yakıyor.
2 hafta önce hız sabitleyici kullanarak denizli-manisa arası genelde 90km hız ile 19 krş yaktı. lpg 2.22 den milangazdan almıştım.
sonuc azmı yakar cokmu bilmem ama benzine göre %30-40 gibi avantajlı ben tavsiye ederim...

Ynt: LPG hakkında güncel bilgi...

- bende 1.6 115'liği alıyordum, alsaydım ilk işim lpg taktırmaktı. eski kasada bu motorda lpg taktırdığında sorun yaşayan çok enderdir, gördüğüm kadarıyla çevremden. o yüzden ben yeni kasada da herhangi bi sorun olacağını sanmıyorum bu motor seçeneğinde...

valla motor aynı mı bilmiyorum buğün erzurumda arkadaş 2006 astraya 1650 ye landirenzo yağlamalı omega kitli tüp taktırdı.en iyi kit omegamı bilen var mı.

2010 yılının 3.ceyreğinden sonra satılan H Kasaların motoru şuan kullandığımız J kasanın motoru ile aynıdır.
2006 modellerin motoru 104-105 beygirlik twinporttur.

2010 sonu ve 2011 astra h lar Z16XER astra j ler ise A16XER kodlu motorlar aynı kodları mı değişik oluyor questionnn

niko22 link' Alıntı:
2010 sonu ve 2011 astra h lar Z16XER astra j ler ise A16XER kodlu motorlar aynı kodları mı değişik oluyor questionnn

Hayır farklı motorlar 2side 115 beygir ama bilidiğim kadarıyla biri Z ile başlayan euro5 motor değil. şimdi imkanınız varsa bayide sıfır km H ve J
kasa 1,6 115 HP motorlara bakabilirseniz motor kodlarının başlangıcı A16XER.... aynıdır.
şuan 2011 H kasası olan 2 arkadaşım var 1 tanesini sinin motoruda Z16XER die başlıyor.  Kanımca aracın modeli değilde üretim
tarihi ile ilgili bir durum olabilir.
Hatırlarsanız eskiden model yılı uygulaması ülkemizde çok farklı işliyordu.  
Hata örneğin fabrika üretimi 2010 kasım-aralık olan bir araç bayide, orda-burda, teşhirde bekleyip 2011 yılının eylül sonrasında sıtılırsa ve 2012 model die çıkış yapılırdı.
Bu arada Z16XER ile başlayan motorlar LPG  konusunularda çok  dayanıklı die bir şey duymuştum. H kasa düşünenler için  (tabi sadece 2. eli bulunabilir artık)  tercih sebebi olabilir.

Benim arkadaşımın 2011 h kasa aracı da z16xer onun için söylemiştim.

astra j ile motoru aynı olan astra h ler kaç model

tff2525 link' Alıntı:
2010 da h kasa varmıy dı
2013 bile var şu an satışta.

Geri