Lpg işletme plaka...

diablokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım corsa 1.2 16v 1999 model. Aracımı eskişehirden aldım kendim Ankarada ikametgah ediyorum. Lpg taktırıp ruhsata işletmem için eskişehirde mi işletmem gerekiyort???Lpg taktırıp taktırmamada tereddütlüyüm. Lpg çekişi daha çok düşürür mü kullanan arkadaş varsa fikrini alabilirim. Aracım 30-35 krş yakıyor ayda en az 1500 km. yapıyorum.

Lpg yi taktırdığınız yerden proje ve sizdirmazlik alıp ruhsata işletmeniz lazım.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ankarada mi yapmam lazim eskisehirde mi plakam 26 eskisehir ???

Ankarada yapabilirsiniz diye biliyorum.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bulunduğun ilde yani Ankara da yapılır ama araç 1.2 zaten LPG takınca düşüş çok belli eder sanki.

Bulunduğun ilde yani Ankara da yapılır ama araç 1.2 zaten LPG takınca düşüş çok belli eder sanki.

1.2 motordan zaten performans beklemek hayal. Bari lpg takılsında daha da az yaksın, Ankarada 1.0 Yaris vb. araçlara lpg takıp şehir içi motosiklet gibi yakan çok araç var. Devir hesap devri.

Arif vallahi ben her zaman gücü severim sanırım o yüzden pek haz almıyorum bu LPG opel araçlarının motorlarından. Bir çok otomatik opel kullandım. Durumum itibarı ile de mecbur otomatik kullanıyorum ama opelde motor kadar dangalak bir motor olmaz sanırım düzde vs iyidir ama rampayı gördüğün de korkuyor motor resmen. Özellikle corsa 1.4 otomatik olanları ya arkadaş resmen araç rampa da ölüp bitiyor.

Arif vallahi ben her zaman gücü severim sanırım o yüzden pek haz almıyorum bu LPG opel araçlarının motorlarından. Bir çok otomatik opel kullandım. Durumum itibarı ile de mecbur otomatik kullanıyorum ama opelde motor kadar dangalak bir motor olmaz sanırım düzde vs iyidir ama rampayı gördüğün de korkuyor motor resmen. Özellikle corsa 1.4 otomatik olanları ya arkadaş resmen araç rampa da ölüp bitiyor.

O zaman Sana Astra 1.6 D 135 HP GTC bakalım Nadir Abi :) Ya da 1.6 T 180 HP İnsignia.

Ama bunlara LPG şart haberin ola :D

Tamam devir hesap devri ama araba üzerinden alınan acımasız vergi ve harçlar dikkate alındığında bu ülkede arabaya binmek zaten haram :(. Kaskosu, trafiği, MTV'si, muayenesi, yakıtı, bakım giderleri, zorunlu sarf malzemeleri derken yıl içinde arabalarımıza epey bir masraf yapıyoruz, bu masrafların yanında benzin/LPG hesabı (arabayı sık kullanmayanlar için) devede kulak kalıyor :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:30 ----------

Hem opel Hem LPG yaktın beni Arif kardeşim hehehehe

Bir aydır LPG'li otomatik 1.6 Astra kullanıyorum, şimdi sana daha fazla hak veriyorum. Eski yazdıklarımın hepsini unut, sen haklıymışın :maden:. İnan şehir içinde çoğu zaman LPG'yi iptal edip arabayı benzinle kullanıyorum :)

Geri