LPG kullanım değerim sizce neden yüksek?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ozgurruh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhabalar,
Aracım 2001 Astra 1.6 comfort. İki hafta önce BRC sıralı sistem LPG taktırdım. Genelde benzini OPET'ten alıyordum LPG'yide oradan alayım dedim ve depoyu doldurttum. 20.46 litre LPG şehir içinde 180 KM gitti. Bu değer bana çok geldi galiba 100KM/11.3 LT'ye:cry: tekabül ediyor. Forumları da okudum bu konuda. Herkes Opet'in LPG'den şikayetçi. Filtre tıkıyor falan diyorlar ayrıca SHELL yada TOTAL daha iyi ve biraz daha uzun KM gidiliyor diyorlar. Benim de kafam karıştı. Acaba daha ilk depo olduğundan mı sağlıklı bir ölçüm alamadım 3-5 depo daha kullandıktan sonra mı ne kadar yaktığım net belli olur:confused:Yoksa bu kadar az KM yapması Opet'in LPG'den mi dersiniz:confused: Şöyle bir depo daha doldurtsam Opet'ten sonra bitince Shell'den doldurtsam ikisi arasındaki farkı anlayabilir miyim sizce yoksa bir kaç depo Opet denedikten sonra mı Shell'den bir kaç depo deneyip ölçüm almak daha sağlıklı olur:confused:

lpg de az km yapmaya etkendir ama zannettiğiniz kadar fark yapmaz, siz 3-4 depo bitirip 1000 km ince ayarına gittiğinizde sistem oturacaktır diye düşünüyorum şehir içi kullanıma da bağlı olarak biraz daha fazla yakar malum

opetten almanızı tavsiye etmem total po shell ipragaz milanggaz bunlardan birini kullanın güvenilir bi istasyondan tabi çok dur kalk yapıyorsanız 11.3 lt çok değil arkadasın da dediği gibi 1000 km ayarına gidince biraz daha iner ayara gitmeden önce arabayı bi 30-40 km benzinde kullanın

Arife günü Ankara-Kayseri gideceğim.Git-gel hemen hemen 700 KM falan. Dönüşte gidip ince ayar yaptırırım tabi inşallah bu değer düzelirde gerek kalmaz. Birde bu İnce ayar öncesi giderken neden 30-40 KM benzinde kullanmak gerekiyor?

aracın beyni ideal benzin değerlerini kavrasın diye tahmin ediyorum bilgisine %100 güvendiğim bi abim söylemisti dikkat et ayar yapılırken araç kendini bi benzine bi lpg ye alır zaten

lpg lt benzının lt bir tutamazsınız zaten.lpg lt olarak fazla yakar ama fiyatı düşük olduğu için yakıtımız dusmus olur...hesaplara görede aracınız 22-25 kurus arası yakmıs buda ilk doluma göre fena değil hatta benım aracımda 22 krs yakıyordu ama araca bınen lpg olduğunu anlamıyordu bıle babam 1000 km bakımında ayarı biraz daha kıstırmıs araba şimdi 15 17 krs arası yakıyor tabi doğal olarakta performans biraz düştü :)

fatih bence ayarını kıstırma arabanın normal gitsin ne kadar kullanıyorsun arabanı çok kısık kullanmak bence yorar arabayı nasıl yorar bilmiyorum ama yorar diye düsünüyorum

fatih bence ayarını kıstırma arabanın normal gitsin ne kadar kullanıyorsun arabanı çok kısık kullanmak bence yorar arabayı nasıl yorar bilmiyorum ama yorar diye düsünüyorum
abi bundan 3 ay öncesine kadar babamın patronu dolduruyordu gazı karabüke gidip geldiği için işe safranboludan...şimdi babamı tekrar safranboludakı mağaza koyunca yakıt aynen bize :) zaten öyle aman aman bir düşme olmadı sadece artık 5 kişi rampaları 3 te cıkmıyor :)

Geri