Lpg ruhsata işletme....

gürkan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar lpg ruhsata işletmesek ne olur ki?

LPG işlemi, araca yapılan bir müdahaledir ve yasa gereği ruhsata işletmek zorunludur. Yasal bir zorunluluk olan şeyleri yapmamak suçtur, suçların cezası da bilindiği gibi para veya hapis cezasıdır. LPG ruhsata işletilmediği için hapis cezası verilmez, yakalandığınızda önce para cezası tekrarında araç için trafikten men cezası uygulanabilir.

Düzboruyla polise yakalanmak veya aşırı koyu cam filmiyle polise yakalanıp söktürmey reddetmekle eşdeğer muamele görürsünüz, trafikten men edilip çekici ile arabayı oradan oraya götürüp LPG'yi ruhsata işletmek zorunda kalabilirsiniz.

ben 1.5 sene gezdim. hiçte birşey olmadı. simit tank taktırın gaz dolum şamandırasıda gizli altta olursa sıkıntı olmaz. muayne tarihinize daha varsa lpg dönüşüm firması fatura kesmesin muayneden önce kestirin sızdırmazlık raporonu alın muayneye öyle girin. tabi bu işi yapmadan önce iyice bir gaz kaçağı kontrolü yapın lpg taktırdığınız yerde...

riske girip heyecan aramaya gerek yok diye düşünüyorum. bir an önce yaptırın bence...

sadece muaynede sıkıntı olur başkada bişey olmaz.Trafik polislerimiz aracı durdurup tüp varmı diye bakması imkansız,baksada anlayan polis sayısı da nadir :)

Geri