LPG Sistemlerine Cip

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bu gece nette gezer iken bir sistem hakkında konular gördüm... bu LPG sistemlerine bir cip uygulaması yapılıyor imiş ve bu uygulama sayesinde karbiratör ve tek noktalı araçlar da %30 daha ekonomi sağladığı şeklinde idi.

Bilgisi tecrübesi olan var mı?

İşte ilgili ürün bu...

http://www.youtube.com/watch?v=1iCQ_nWb7x4

Hikaye nadir abi, çip yakıt tasarrufu sağlamaz. Sonuç olarak yakıtla çalışan arabalar, bu da en uygun hava yakıt karışımıyla mümkün. Ben sattığım arabanın LPG sistemine fakir karışım ayarlatmıştım. En fazla %10 daha tasarruf sağlayabilmiştim, daha üstü olmuyordu. Klasik türk zihniyeti işte, kolay yoldan para kazanma sevdası...

şahinin debriyaj sensörü nerde allahasen,şahinde sensör varmı yau kirbiritörlü diyor...yav şahinde sensör mü var beyin mi var,,,
tövbe tövbe
ayrıca o çip değilki,bir devre...amcam kendi kendine belki kafasından bi cut off devresi yapmış amma %30 nedir benim babam,enerji bakanı duysun yeminle %30 zam komassa lpg aygaz fiyatına yok artık...
cık,cık,cık,

sinirlendim yau
bak buzdolabına gidiyorum :D

Doğan SLX 1.6 İE motorlarda beyin var, fındık kadar da olsa var yani :D Ayrıca anlatan dayı iyi pot kırmış, sıralı sistemlerde tasarruf oranı %0 çünkü cut-off sistemi arabanın orijinal ecu sistemi ile paralel çalışıyor, 1500 devir üstünde gaz püskürtmüyor sıralılar, boş beleş işler.

amcam iyi yardırıyor :D
mert fakir karışıma ayarlatma arabanı siboplara zarar....

Bana da pek mantıklı gelmedi ama adam yaptım filan deyince bende siz arkadaşlar ile paylaşayım dedim. Biraz okudum konu hakkında ama bana da pek mantıklı gelmedi işin aslı.

Umut fakirin ekmeği olunca... :rolleyes:
Şahsın anlatabildiği kadarıyla cut off benzeri birşey yapmaya çalışmışlar. İyidir deyip devam etmek lazım.

Bana da pek mantıklı gelmedi ama adam yaptım filan deyince bende siz arkadaşlar ile paylaşayım dedim. Biraz okudum konu hakkında ama bana da pek mantıklı gelmedi işin aslı.

"Ben yaptım oldu" zihniyeti canım ülkemin her kesimini kanser gibi sarmış :sopa:. Şunu asla unutmamalıyız; ne kadar köfte o kadar ekmek ;).

Çok fakir değil zaten fatih %10-15 oranında oynama yaptık ama fark ettirmişti, emme manifoldundan hava aldığında da fakir karışıma düşüyordu araba, onu halledip oradan dengeledik :D Gerçi yeni sahibi bilir artık, isterse full açtırabilir gazı, zaten full açınca benzinden iyi gidiyodu böyle cins bi sistem :D

Geri