LPG Taktırırken Bir Soyul Birde Söktüreceğim Dediğinde İki Kere Soyul

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bugün merak ettim. Ya şu aracın üzerinde LPG söktürsem diye düşündüm firmanın adını vermeyeceğim neyse aradım adamlar sadece sökmek için 200 TL istedi...proje var mı dedim... yok ne yapacağız dedim... bizim proje yaptırdığımız bir yer ora ile konuşun dediler. Neyse aradım 360 TL proje edeli istediler... yaw arkadaş sıfırdan takılan 550 TL ise 560 TL söküm işi mi olur?

El insaf diyorum da başka bir şey demiyorum. Millet harbiden ne şekilde olursa olsun soyulduğu gün kadar açık. Yazık bu millete yeminle...

Nadir abi sen bu lpg den çok dertlisin ama bütün lpg ler böyle değil. marka değiştirsen olmazmı.

Nadir abi sen bu lpg den çok dertlisin ama bütün lpg ler böyle değil. marka değiştirsen olmazmı.

Aslında bakıyorsun ucuz ekonomik gibi gelmesine karşın sonradan bu durumlara baktığında ise gram karı olmadı ortada. Yazık günah ya komple sistemin fiyatı belli adamlar sadece sökmek için 200 TL istiyor... birde proje filan var gel işin içinden çık bugün aslında LPG sigortası var içeri de onu sökecek idim. Maşallah Ankara da rahmet bol idi. Kaputu dahi açamadım. Zaten dursun öyle pek işim olmaz bu saatten sonra LPG ile. Zaten uyuz oluyordum iyice uyuz oldum :D

Ah be nadir abim, bir yüzün gülmedi şu lpgden, istanbulda olsaydın ben seni bir ustaya gönderirdim, bir kişi mi şikayet etmez? Ben işini şu memlekette saplantı haline getirmiş nadiren adamlardan olduğunu söylüyorum sana, karbüratörlü lpglerde bile güç kaybını en aza indirebiliyor o derece eli yatkın adamın, kendim de gitmedim ancak offroad yapan jiplere 4.6HSE range rover, porsche cayenne turbo gibi arabalara lpg sistemi yapan bir usta, rıza usta. Eğer yolun düşerse istanbula sıfırdan senin sistemi kurar, eksikleri giderir eminim devam edersin lpgye.

Ah be nadir abim, bir yüzün gülmedi şu lpgden, istanbulda olsaydın ben seni bir ustaya gönderirdim, bir kişi mi şikayet etmez? Ben işini şu memlekette saplantı haline getirmiş nadiren adamlardan olduğunu söylüyorum sana, karbüratörlü lpglerde bile güç kaybını en aza indirebiliyor o derece eli yatkın adamın, kendim de gitmedim ancak offroad yapan jiplere 4.6HSE range rover, porsche cayenne turbo gibi arabalara lpg sistemi yapan bir usta, rıza usta. Eğer yolun düşerse istanbula sıfırdan senin sistemi kurar, eksikleri giderir eminim devam edersin lpgye.

Eyvallah kardeşim benim gönüller bir olsun ya. Ama harbiden benzinle araç sürme zevkinin içine eden tek şey LPG ve işi bilmeyen ustalarından başka da bir şey değil. Ama arkadaşlar harbiden adamlar sıfırdan sistemi 550 TL kurarken adamların sadece sökmek için 200 TL demesi kadar saçma bir rakam olamaz sanırım. Ya ben bile yarım saat içinde o LPG sistemini sökmez isem adam değilim. Anlımız terlemeden para kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım ustalarından yeminle nefret ediyorum. Aleni şekilde 200 ver kazık ye diye bir şey olmaz ya... bu adamlar bu ülkede asgari ücretten habersiz sanırım... yanın da elemana ne kadar aylık ödüyor şerefsizim merak ediyorum...

Abi el becerim taze olsa emin ol ben sökerdim 15 dakikada ama yıllar geçti lpgci çıraklığı üstünden, tek sıkıntı aracı lifte kaldırıp bakır boru hattını sökmek olurdu. Araba sıralı sistem olsaydı da emme manifoldu sökülüp deliklere tapa takmak olurdu, hırsızlar bildiğin. Aldırma sen, olmazsa sadece depoyu sökersin ağırlık yapmaz.

Abi el becerim taze olsa emin ol ben sökerdim 15 dakikada ama yıllar geçti lpgci çıraklığı üstünden, tek sıkıntı aracı lifte kaldırıp bakır boru hattını sökmek olurdu. Araba sıralı sistem olsaydı da emme manifoldu sökülüp deliklere tapa takmak olurdu, hırsızlar bildiğin. Aldırma sen, olmazsa sadece depoyu sökersin ağırlık yapmaz.

Şimdi havaların biraz düzelmesini bekliyorum içeri de bir sigorta var onu sökeceğim elektrik aksamını tamamen keseceğim LPG nin...

abi hep kendi tarafımızdan bakıyoruz olaya. tamam 200 çok ama pazarlık etsen 150'ye indirir diyelim. adamın dükkanı kira elemanın sigortası yemeği maaşı stopajı vergisi o bu derken adam ay sonunda para kazanmalı değil mi ?
lpg 600 takılıyor olabilir. onunda işçiliği 100 150 tl zaten. adam takarkende 2 saat uğraşıyor sökerkende...

abi hep kendi tarafımızdan bakıyoruz olaya. tamam 200 çok ama pazarlık etsen 150'ye indirir diyelim. adamın dükkanı kira elemanın sigortası yemeği maaşı stopajı vergisi o bu derken adam ay sonunda para kazanmalı değil mi ?
lpg 600 takılıyor olabilir. onunda işçiliği 100 150 tl zaten. adam takarkende 2 saat uğraşıyor sökerkende...

Ama kardeşim şuna dikkat ediyor musun? LPG taktıklarında adamlar projeyi de veriyorlar ama söktükleri LPG için neden vermiyorlar?

LPG sistemini devre dışı bıraktır abi... Arabanın üstünde gezsin senle birlikte, tankta gaz olmadığı sürece riski de olmaz.

Geri