lpg tekleme sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erdm6
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

erdm6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle iyi akşamlar.İki ay kadar önce opel astra classic 3 1.6 benzinli araç aldık.Aracı daha bayiden çıkarmadan landirezo lpg taktırdık.Şimdi soruna gelecek olursak araç 5000 devirden sonra teklemeye başlıyor ve nefesi kesiliyor ama benzinde böyle bir problem söz konusu değil.Bu sorunun sebebi nedir sizce ?

kalibrasyon hatası olması muhtemel, bir başka aklıma gelen ise enjektör basıncı konusu, bazı lpg kitleri zayıf kalıp belirli bir devir üzerinde benzine atar, sizde de böyle birşey olması gibi bir ihtimal olabilir. Hazır aracı yeni alıp sıfırdan taktırdıysanız garanti kapsamında gösterin.

o durum lpg ayarından.Gidin ayar yaptırın sorun çözülür.Ha bide; lpg li araçla o kadar yüksek devirde kullanmayın bence :D

Sizin önerilerinize göre en iyisi tekrardan lpg kalibrasyonu yaptırmak.
o durum lpg ayarından.Gidin ayar yaptırın sorun çözülür.Ha bide; lpg li araçla o kadar yüksek devirde kullanmayın bence :D
Yüksek devirde her zaman kullanmıyorum zaten nadir 4000 devirin üzerine çıkıyorum ihtiyaç olduğu durumlarda.Zaten 5000 devirden sonra gitmiyor insanın morali de bozuluyor :D
Bu arada yol bilgisayarında ki 100 km ortalamada 14.6 litre yakıt sarfiyatı gösteriyor araç şuan 3300 km bana çok gibi geliyor.

lpg de sorun

2006 model astra hkasa aracım var lpgde sıkıntı var yuksek viteste araba beşikgibi sarsıyor lpgye ayar yaptırdım sarsıntıyı kesdi ama araba 120 yi geçmiyor sorunu bir türlü bulunamadı ejektörleri değiştirdim bu sefer 140 yapıyor ama hararet yapmaya başladı klima acıkken şehir içi arabadan patır patır ses geliyor gaza basınca bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. atiker marka tüp mevcut.

2006 model astra hkasa aracım var lpgde sıkıntı var yuksek viteste araba beşikgibi sarsıyor lpgye ayar yaptırdım sarsıntıyı kesdi ama araba 120 yi geçmiyor sorunu bir türlü bulunamadı ejektörleri değiştirdim bu sefer 140 yapıyor ama hararet yapmaya başladı klima acıkken şehir içi arabadan patır patır ses geliyor gaza basınca bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. atiker marka tüp mevcut.

z16xep + atiker = bela

aracınızda yüksek ihtimal üst kapak kurumlanma ve bobin arızası var.

Sizin önerilerinize göre en iyisi tekrardan lpg kalibrasyonu yaptırmak.
Yüksek devirde her zaman kullanmıyorum zaten nadir 4000 devirin üzerine çıkıyorum ihtiyaç olduğu durumlarda.Zaten 5000 devirden sonra gitmiyor insanın morali de bozuluyor :D
Bu arada yol bilgisayarında ki 100 km ortalamada 14.6 litre yakıt sarfiyatı gösteriyor araç şuan 3300 km bana çok gibi geliyor.

landirenzo opel için özel kittir. özellikle yüksek devirlerde teklemeden sorunsuz çalışması gerekir enjektörleri bu kalitede. kalibrasyonun düzgün yapılmamış tabiri caizse musluğu açtır en az 6000 dd ya kadar sorunsuz devirlenecek şekilde. inan yakıtın düşecek ve çekiş artacak. vectra b den tecrübem ile sabittir:cool:

buji ler ve kabloları ve ateşleme bobini ni bir kontrol ettir

Geri