Lpg tüketimi hakkında

Zaten otomatikler fazla yakıyor benim aracım da 20 gayma ile 50 KM anca gidiyor.
otomatik fazla yakıyorda seninki bir hayli fazla yakıyor Nadir abi.
otomatik derdi bende de var malesef:S ben otomatik vites aracı kullanım olarak da hiç sevmem ama gittim otomatik aldım nedeni ise bizim hanım illa otomatik diye tutturdu o daha rahat kullanıyor otomatiği malesef :S

otomatik rahatlık içindir. 1,6lt motordan ne kadar zevk alabilirsinki düz olsada. sinek vızıltısından başka birşey değil malesef 2lt altında ki motorlar... ;)

otomatik bırak fazla yaksın. sıkışık trafikte debriyaja basmaktansa...

otomatik rahatlık içindir. 1,6lt motordan ne kadar zevk alabilirsinki düz olsada. sinek vızıltısından başka birşey değil malesef 2lt altında ki motorlar... ;)

otomatik bırak fazla yaksın. sıkışık trafikte debriyaja basmaktansa...[/QUOTE]

işin kötüsü benim motor 1,6 değil 1,4 :D

otomatik fazla yakıyorda seninki bir hayli fazla yakıyor Nadir abi.

otomatik bırak fazla yaksın. sıkışık trafikte debriyaja basmaktansa...

Sorma ben çok sert sürüyorum resmen pistonlar eksozdan çıkacak :D

slm valla süper

Hafta sonu afyon denizli arası gittim geldim. 125,45 tl lik lpg ile 648 km yaptım. ortalama 55,22 lt lpg. dün denizliden 2,10 tl yakıt aldım. Fiyatı görünce daldım benzinliğe ama sıra gelesiye zaten bi o kadarda lpg yaktık. aksilik 25 liralık lpg aldı. Afyonda 2,29 tl almıştım iki gün önce.

ben uzun yolda 0,287 kuruş yakıyorum lpg 2,33tl bu arada lpg ayarı yapabilen varmı afyonda arabam 1,6 astra

ben uzun yolda 0,287 kuruş yakıyorum lpg 2,33tl bu arada lpg ayarı yapabilen varmı afyonda arabam 1,6 astra

şehir dışı 12 lt/100km :confused:

şehir içi ne yakıyor bu uçak?

merhaba 99 Astra cd aracım ile şehir içi 20 TL (opet)LPG ile 90-100 km yapıyorum. Aracımda MTM kit takılı.

litresi 2,47 liradan totalgaz ile;

şehir içerisinde,
30 lira lpg ile 115 km
50 lira lpg ile şuan 190km'yi geçti. bunlar depo tamamen boş iken değerlerim.

depom yaklaşık 38 litre lpg alıyor ve uzun yolda 465km'ye kadar rahatlıkla gidebiliyor. yol, yük, hava durumuna göre -+ olabilir.

otomatik 307 ;)

99 Astra cd ile şehir içinde 50 tl Aygaz 250 km yi görüyorum. Bence LPG ustanıza uğrayın ve hava filtrenizi ayda bir temizleyin yada değiştirin. İnanın çok faydasını göreceksiniz.

99 Astra cd ile şehir içinde 50 tl Aygaz 250 km yi görüyorum. Bence LPG ustanıza uğrayın ve hava filtrenizi ayda bir temizleyin yada değiştirin. İnanın çok faydasını göreceksiniz.

öncelikle aracımın yakıtı olması gereken seviyede, bakımları aksatılmadan yapılır. Aksaray yol şartları ve aracın tam otomatik oluşu bunda büyük etken.

bu arada sizin aracın maaşallahı var. hangi güzergahda kullanıyorsunuz aracınızı? emin olun sizin şehir içi diye bahsettiğiniz yollar bizim burda çevre yolu sayılıyor.

Arkadaşımızın aracı şehir içinde 200 kr yaktığına sanırım şehirler arası yolda ise sanırım 100 kr yakar buda mümkün değil bana göre :)

Geri