Lpg tüketimi hakkında

Arkadaşımızın aracı şehir içinde 200 kr yaktığına sanırım şehirler arası yolda ise sanırım 100 kr yakar buda mümkün değil bana göre :)

Nadir abi Ankara'da kaldığım zamanlarda benim aracımda inanılmaz yakabiliyor hemde şehir içinde. konutkent2'den çıkıyorum k.esat'a gidiyorum. trafiğe takılmadan tekrar dönüyorum. sonuç: şehir içi trafikte ortalama hız 35-36km/s ;)

ben Aksaray'da en iyi durumda 25km/s'den fazlasını göremedim henüz. zaten onuda yaptığım en uzun güzergahlarda görebiliyorum 10km uzunluğnda, şehir merkezinden biraz uzaklaşarak. o da ekstrem koşullarda traif ışığına yakalanmazsam. şehir içerisinde neredeyse 200metrede bir trafik ışığı mevcut. ama iyiki mevcut onlarda olmazsa bizim öküz millet kimseye yol vermez.

Özellikle birde Ankara da yaşayan arkadaşların şehir içi muhabbeti var... adam otobandan Sincan'a gidiyor ona şehir içi diyor buyursun K.ören Kızılay yapsın da görsün şehrin içini :) milletin değerleri çok komik geliyor bana benim araç şehir içinde yaz ayında 300 kış ayında 400 kr yakıyor... daha da aşağı zor...

senin zaten lpg kullanman hata bu değerlerle. benzinde bin daha ekonomik olur emin ol :)

senin zaten lpg kullanman hata bu değerlerle. benzinde bin daha ekonomik olur emin ol :)

:rakir::rakir::rakir: benzinde denedim sanırım 700 kr yakıyor şehir içinde :D boşuna demiyorum kara belma diye :D

haklısın nadir abi. ankara'da ikamet edip çevre yolu kullanıyorlar km hesaplaraı ş. içi diyip 20 kr diyolar. gerçek ş. içi istanbul yolundan keçiören'e adım adım gelerek hesaplanmalı :D

haklısın nadir abi. ankara'da ikamet edip çevre yolu kullanıyorlar km hesaplaraı ş. içi diyip 20 kr diyolar. gerçek ş. içi istanbul yolundan keçiören'e adım adım gelerek hesaplanmalı :D

Aynen öyle işin özünde aracı gerekli devirlerinde kullanılması durumunda benzin için söylüyorum fabrika değerleri şehir içinde 10 litre olan bir araç 12-13 litreye bana mısın demez... buna karşın aynı araç LPG yine 15-17 arasında yakar...

Benim kullanımım da tıs tıs gidemem aracın motorunun senini vites değişimini duymam gerek devirsiz araç kullanma aracın anasını beller... araç mala döner...işi bilenler biler araç sağır kalır... özellikle sıfır alınan araçlar... biraz gaza basacaksın limitlerini kontrol edeceksin....

Geri