LPG uyumu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Cafer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler. Ben şu anda bir Opel kullanıcısı değilim ancak şu aralar çok niyetlendim kafaya koydum almayı ama bu sefer karşıma 2015 lerin ve üstünde ki j kasa sedanlarda tüp sorunu olduğu çıktı. Çok hoşuma gidiyor araba ama subap sorunu dedikleri seni sanayiden çıkarmaz diyorlar şu an kafam çok karışık durum da. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Hayırlı günler. Ben şu anda bir Opel kullanıcısı değilim ancak şu aralar çok niyetlendim kafaya koydum almayı ama bu sefer karşıma 2015 lerin ve üstünde ki j kasa sedanlarda tüp sorunu olduğu çıktı. Çok hoşuma gidiyor araba ama subap sorunu dedikleri seni sanayiden çıkarmaz diyorlar şu an kafam çok karışık durum da. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Hocam inş güzel hayırlı bir araç nasip olur. Ben 1.4 t aracımı 2 yıl araştırıp aldım. Şunu anladım ki araç ister turbolu ister atmosferik motor olsun bu lpg işi iş değil. Ama ne yazık ki bugün benzinin fiyatı 6 lira olmuş mazot 5.35 olmuş doğal olarak insanlar lpg ye yöneliyor. Benim acizane tavsiyem 2015 benzinli opellerin fiyatına çok rahat dizelde bulunabilir. Evet dizel de az değil şuan ama gerçekten benzin can yakıyor, lpg ise can sıkıyor. Selamlarımla.

Dediğiniz doğru, yakıt tasarrufu konusunda 1,6 l 110 bg dizel astra design manueli tek geçerim.

Aynı modelin 136 bg manueli de olur ama 0,5 lt fazla yakar 100 km de. Torkları birinin 300 nm, diğerinin 320 nm dir.

Son düzenleme:
Youtube'da candan mühendisligin videolarını izlemeden lpg konusunda karara varmayin derim. Doğru kalibrasyon ile Subap sorunu da yaşamazsınız.

Subap yakma sorunu, lpg karışım hatasından dolayı açığa çıkan yüksek egzoz ısısı kaynaklı oluyor. Doğru ayar yapıldığında kolay kolay yaşanmaz.

Bahsettiğim ayar rolantide 5 dakikada yapılan ayar değil, yolda 1-2 saatte yapılan yol ayarı, namı diğer afr [emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mskirca
Herkese merhaba,
Suan 98 model otomatik benzin lpgli aracim var. Ancak h kasa astra ile degistirmek istiyorum.
Guzel bir arac buldum ama surekli bakima soktugumuz servis bu astra h kasalarda lpg randiman vermiyor dedi. Bu araci satin alip almamakta kararsiz kaldik. Benzinli bizi maddi olarak uzer mi? Hergun en az 40 km yol yapiyorum.
Bu h kasayi lpgli kullanan var mi?
Arac benzinli. 2004 model. 105 binde.
1.6 enjoy twinport.

İ
yi bir lpg kiti iyi bir montaj olursa sorun olacağını sanmıyorum
Ama kullanan arkadaşlar daha iyi biliyordur
Şöyle bir şey yaşadık onu anlatıyım belki biraz fikir edinirsiniz
Kardeşimde astra h cosmo 2005 vardı onuda arabadan soğuttular lpg uymuyor sibob eritiyor filan diye
Sonra landirenzo lpg taktırdı 2 sene kullandı inanın lpg ile tek bir sorun yaşamadı

Geri