Lpg ve Benzin göstergesi sornu

algoritma16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
2004 model opel corsa 1.4i twin aracım var.
aracımda lpg kiti var..
sorun şu ki. aracımda benzin göstergeside lpg azalırken düşüyor..
30 tl lik benzin alıyorum 20 tl lik gaz alıyorum. daha gaz bitmeden benzin göstergesi düşüyor.
bunu resetlemek mümkünmü?

Benzİn lpg

Opellerİn bazi araÇlarinda gİzlİ menÜ denİlen bİr nevİ yol bİlgİsayari bulunmaktadir bu tÜr veya bİlgİ ekranli opellerde motor gİdİlen mesafenİn benzİnle gİdİldİĞİ hesapliyor ve mÜŞÜrÜ dÜŞÜrÜyor aslinda benzİnİ kullanmiyor bunun ÇÖzÜmÜ obİdİ gİbİ benzer bİr ÜrÜnle gİderİlebİlİyor fakat tr de her fİrmanin elİnde bulunmaz mesala landİrenzo İstek Üzerİne İtalyadan sİparİŞle getİrtİyor. Daha kolay bİr ÇÖzÜm 50 tllİk benzİ 70 tllİk gaz aldiniz bÜyÜk bİr İhtİmal İkİsİde ayni anda kirmiziya geÇer gaz almadan tekrar on beŞ tllİk bİr benzİn daha alacak olursaniz aracinizda 50tllİk benzİn var mÜŞÜrÜ kalkacaktit...teŞekkÜrler

peki benzin ışığı yanıyor mu? benim bir arkadaşımın ford focusu vardı onda diyelim 50 liralık benzin alıyorsunuz yol bilgisayarı araç bu benzinle 230 km gider diyordu 230 km lik yolu gazla gidiyorduk sonra yakıt alınız diye benzin depo ışığı yanıyordu oda ışık sürekli yanık geziyordu

Yol bilgisayarında Range 0km gibi şeyler yazsa da mekanik ibreye bakmakta fayda var, sonuçta depodaki şamandıra ile ölçüm yaptığından net veriyi o verir.

Geri