Lpg ve Benzinde Sorun!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cann_er
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cann_er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar. Sitede yeniyim fakat çok güzel ve samimi bir forum sitesi olduğunu gördüm.Herkese keyifli paylaşımlar...
Benim sorunum şöyle aracım 2000 model 1.4 gl sedan astra.
Aracımı ilk sahibinden aldım 107bin km de şu an. Üzerinde pek de tanıyamadığım sadece beynin kenarında SGİ yazan bir marka lpg takılı olarak aldım. Fakat bir süre sonra lpg'de sorun yaşamaya başladım. İlk önce uzun yolda sabit bir hızda gazdan ayağınızı çektiğinizde araba kendini ileri geri silkeliyordu.Tamirciye gösterdim abi bujileri bosch marka takmışlar biz değiştirdik gm taktık dedi. Fakat ertesi günkü yolculuğumda araba yine kafa atmak suretiyle ileri geri resmen içimiz dışımıza çıktı. Tekrar tamirciye geldiğimde bunun lpg ayarı yapılması lazım dedi fakat ben izmir ili ödemiş ilçesinde oturduğum için burda SGİ marka lpg programı yok bunu izmire götüreceğiz dediler. İzmir merkezde bunun servisini bilen var mı ? Bir de bu değişimler sonrasında rolantide motordan bir ses geliyor ki benzinde bile dizel araba gibi çalışıyor bir cızırtı gibi tıkırtı gibi değişik ve sürekli bir ses sizce bu nedir ? Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler...

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar. Sitede yeniyim fakat çok güzel ve samimi bir forum sitesi olduğunu gördüm.Herkese keyifli paylaşımlar...
Benim sorunum şöyle aracım 2000 model 1.4 gl sedan astra.
Aracımı ilk sahibinden aldım 107bin km de şu an. Üzerinde pek de tanıyamadığım sadece beynin kenarında SGİ yazan bir marka lpg takılı olarak aldım. Fakat bir süre sonra lpg'de sorun yaşamaya başladım. İlk önce uzun yolda sabit bir hızda gazdan ayağınızı çektiğinizde araba kendini ileri geri silkeliyordu.Tamirciye gösterdim abi bujileri bosch marka takmışlar biz değiştirdik gm taktık dedi. Fakat ertesi günkü yolculuğumda araba yine kafa atmak suretiyle ileri geri resmen içimiz dışımıza çıktı. Tekrar tamirciye geldiğimde bunun lpg ayarı yapılması lazım dedi fakat ben izmir ili ödemiş ilçesinde oturduğum için burda SGİ marka lpg programı yok bunu izmire götüreceğiz dediler. İzmir merkezde bunun servisini bilen var mı ? Bir de bu değişimler sonrasında rolantide motordan bir ses geliyor ki benzinde bile dizel araba gibi çalışıyor bir cızırtı gibi tıkırtı gibi değişik ve sürekli bir ses sizce bu nedir ? Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler...

farklı marka lpg sıkıntısı benım aracımdada var nerden bulup takıyorlar hala cozmus degılım bu konuyu
sıkıntına gelınce benımkınde hala var. bujılerle olacak ıs degıl o lpg nın ıyıce bı ayar gormesı lazım mecburen servısıne gıdeceksın benım yapacak oldugum gııb en yakın servıs 60 km otede

gaz akısının anı kesılmesı pedaldan ayagını cekınce sırkeleme ve yuklenmelerde bogazın dırek acılması basıncla bırlıkte yıne sılkeleme tamamı gaz kaynaklı bırde benzınde dene bakalım nolcak o zaman ateşleme sistemini kontrol ettırmen gerekıcez bujılerı degıstırdım dedın bujı kabloları sonra atesleme bobını dıye gıdeceksın sırayla

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Araç benzinde bu silkeleme olayını yapmıyor benzinde sıkıntı yok ama buji değiştikten sonra yine benzinde aynı dizel arabanın çalışma sesi gibi tırrr diye sürekli aynı tonda sesli çalışmaya başladı lpg olayını servise gitmeden çözemiyeceğiz onu anladım ama bu dizel çalışma sesi çok canımı sıkıyor :(

Geri