lpg ye geçişte benzinde sorun

aragorn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yemekaskim.com
2 sene önce eylülde atiker taktırdım yalnız arkadaşlar aracımı sabah akşam farketmez ilk çalıştırıyorum araba benzinde gaz yemiyor sonra hareket ediyorum dönüşlerde debriyaja basınca aracın rolantisi düşüyor araba stop ediyor yokuş yukarı gideceğim zaman çekmiyor sonra lpg ye geçtiğinde hiçbir sorun kalmıyor arada tek tük yine rölanti düşüp stop etme oluyor neyse gittim tamircinin biri benzin pompası veya geri dönüşüm hortumu değişebilir dedi başka bir tamircide benzin pompasında sorun yok dedi basınç normal dedi

lpg ye baktırdım bilgisayarda nox mu ne idi düşük çıktı çıkarıp genişlettiler yine düşük ama normale yakın idi birkaç gün bitti yine sorun başladı arabaya würth ehjeksiyon temizleyici koyup benzinde bindim hiç sorun yok canavar maşallah ama ne zaman lpg yi açıyorum lpg ye geçene kadar araba çekmiyor yığılıyor biraz araştırma yaptım lpg ecusu arızalı diye bir sonuca ulaştım başına gelmiş ve çözüm bulmuş arkadaşlardan ricam bilgi verebilirmisiniz

kendim sordum kendim cevaplayayım boğaz kelebeği temizlendi sorun çözüldü

bir daha da kalitesiz lpg almamaya dikkat edildi

gözünüz aydın. geçmiş olsun.
uzun süre lpg de kullanınca bende oluyor buna benzer şeyler, biraz benzinde kullanırsam düzeliyor.

Geri