Lpgde arabanın teklemesi ?

vvasp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gulumsese.com
selamlar;
1 hafta önce vectra 2000 cdx aldım 3 aylık zavoli lpgli
3gün önce mecburen bpden gaz almak zorunda kaldım
Bugün öğlen bi yere gidecektim araba 1. viteste tekledi kimi yerde 3ten 2ye düştügüm yerdede tekledi dedim pisliktir otobanda gaz kökleyim ama 4tede yaptı acaba nedendir başka istasyondan bir gaz alsam düzelirmi yoksa baska sorunmu vardır
dipnot (ilk kez lpgli arac kullanıyorum yabancıyım) yardımmlarınız için şimdiden tesekkür ederim

mahmutq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg beynınde sıkıntı olabılır tam olarak bılmıyorum ama
yenıden yazılım falan mı ne yüklüyolar öncelikle ona bakıtın derim.
tabiki bir çok nedenden de yapabilir
doğru dürüst bi ustaya ihtiyacınız var derim.
ben arabamı yeni aldım düzgün bi usta henüz bulamadım bakalım zamanla bu sitedeki arkadaşların yardımıyla iyi bir servise sahip olabiliriz diye düşünüyorum

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji kablosundandır dicem ama (genelde lpg de silkeleme ve tekleme buji kablosudan bujiden yada bobinden yapar) 2000 model arabada bu ihtimalleri pek değerli bulmuyorum yinede gözden geçirmekte fayda var.

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de aynı sorun var.Lpg de araba garip bir şekilde gidiyor.Benimkisinin tesisatı sıkıntılı yapmışlar ilk yapan yer.Tesisat komple yeniden yapılacak.Ona göre regülatör veya beyin sıkıntılı olup olmadığı ortaya çıkacak.İlk önce bir kaç gün daha dene.Başka istasyonlardan gaz al.Sonra yine aynı şey oluyorsa iyi bir lpg ci ustaya göstert.İlk başta tesisata baktır.Umarım çok büyük bir sıkıntı yoktur.
Herkese kazasız belasız günler...

Son düzenleme:

vvasp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gulumsese.com
sorun kablolarda imiş buji ve kabloları degiştirdim 210 lirayı yiyince canavar oldu cıktı :))
ilgilenen arkadaslara teşekkür ederim saolun