LPG'den Benzine geçme sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan uurca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

uurca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Opel Omega 2.5 V6 aracım var. Aracımda Çalıştığında normal olarak BENZİN de çalışıyor, daha sonra LPG ye geçiyor, ama az gaza bastıktan sonra tekrar benzine geçiyor. Bu hareket halindede sürekli tekrarlıyor.

LPG sistemi, sıralı sistem Landirozzi takılı.

Arıza nerdedir acaba? Servise götürdüğümde komple takalım yenisini diyorlar, çözüm üretmek istemiyor gibiler. Acaba sorunu nedir ve nasıl çözülür?

sorun LPG nin beyninden kaynaklanıyor olabilir
Landirenzoyu servis garantili olduğu için herkes bir dünya para verip taktırıyor.
ama ben kesinlikle tavsiye etmem. o kadar çok şikayet geliyorki landirenzodan.
ben 2. arabama da ATİKER taktırdım. Gayet memnunum.Atiker servisine ne zaman gitsem
( garantisi bitmesine rağmen) ölçümlerini ve bakımlarını ücretsiz yapıyorlar.Ve hiçbir sıkıntıda yaşamadım.
Millet TÜRK malı ve ucuz diye burun kıvırıyor.

sorun LPG nin beyninden kaynaklanıyor olabilir
Landirenzoyu servis garantili olduğu için herkes bir dünya para verip taktırıyor.
ama ben kesinlikle tavsiye etmem. o kadar çok şikayet geliyorki landirenzodan.
ben 2. arabama da ATİKER taktırdım. Gayet memnunum.Atiker servisine ne zaman gitsem
( garantisi bitmesine rağmen) ölçümlerini ve bakımlarını ücretsiz yapıyorlar.Ve hiçbir sıkıntıda yaşamadım.
Millet TÜRK malı ve ucuz diye burun kıvırıyor.
Aldığımda üstündeydi, yoksa tercih edebilseydim atiker derdim

benim arabamda da aynı sorun vardı..Lpg sıcaklık sensörü değişince düzeldi..Sıcaklık sensörüne bir baktır istersen..

Gaz basıncıyla alakalı bi problem var.Yakın zamanda yazılım kalibrasyonu yapıldıysa basınç ayarıyla oynanmış olabilir.Selenoid vanalarda sıkıntıda olabilir.Gaz basınç sensörü , ısı sensörü arızalı olabilir.Farklı bir lpg ustasına gösterin

aynı sorun bendede olmuştu 1. filtrelerin değiştimi? bakım yaptırdınmı ? 2. ve en önemlisi bazen regülatörün ayarı kaçabiliyor bende olduğunda filtre dedi değiştirdik düzelmedi regülatörün üstündeki ayar vidasıyla bilgisayar destekli oynadı tamam artık asla yapmaz dedi ve gerçekten düzeldi.. servisine git göster halledeceklerdir

Kardeş yaklaşık 1 ay önce uzun yolda bu problemle karşılaşmaya başladım.Lpg regülatörü buz gibiydi. Haliyle de tekrar benzine geçiyordu.Su problemini hallettim sorun çözüldü.

Herkese Teşekkürler. İnşallah haftasonu kendi servisine götürücem. Sonuçları burdan paylaşırım inşallah.

Sorunun cevabı

Araç LPG'den Benzine geçmesinin asıl sebebinin LPG değil, bujilerden kimisi aktif değilmiş , o sebebpten araca yüklendiğinde bu geçişi yapıyormuş.
Bilgilerinize.

Geri