lütfen yardım. astra 1.3 cdti classic3 aldım.

Şahin Kubilay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili opel dostları,
3 gün önce 2010 temmuz çıkışlı astra 1.3 cdti classic3 aldım. ama sizlere sormak istediğim bir takım sorular var.

1) Hararet göstergesi yok, neden?
2) 2750 -3250 devir arası motor sesi değişiyor sanki, turbo mu devreye giriyor?
3)Yakıt kapağı güvenlik sistemi nasıl?
4) Genel bilgiler ve yorumlarınız...

hararet göstergesi yok ama benzin göstergesinin orda hararet yükseldiği zaman işaret çıkıyor benzin kapağı kapılarla kilitlenir...

Öncelikle hayırlı olsun..

1) Hararet göstergesi yok evet, merak etmeyin yani.. Gizli menüden giriliyor, forumda mevcut ama ben hatırlamıyorum nasıl girildiğini.. Yukarıdaki 'arama butonunu' kullanarak ulaşabilirsiniz o bilgiye..
2) Dediğiniz devirler arası turboya giriyor evet..
3) Bilgim yok..
4) Bence iyi bir seçim olmuş, ufak tefek sorunları olsada bence güzel araç en azından ben memnunum..

Nazar değmesin..

bende efe abinin dediğine şimdi baktım radyo açıkken settings tuşuna iki kere basıyormuşuz 2.biraz uzun basınca bir menu açılıyormuş bc tuşu menuleri değiştiriyormuşuz ve orda yazıyormuş :D corsa d bakacam bakalım oluyormu ?

1,3 cdti max gücünü 1750 den itibaren verir, yani bilindiği şekli ile 1750 -1800 devirde turbo devreye girer,
sizin bahsettiğiniz devirlerdeki ses başka bir şey olmalı, sıkıntı varsa servise görünün bence

Hayırlı olsun. Aracınızda sorun yok. Yüksek devirlerde her arabanın sesi biraz değişir.

sevgili opel dostları,
3 gün önce 2010 temmuz çıkışlı astra 1.3 cdti classic3 aldım. ama sizlere sormak istediğim bir takım sorular var.

1) Hararet göstergesi yok, neden?
3)Yakıt kapağı güvenlik sistemi nasıl?
4) Genel bilgiler ve yorumlarınız...
1) bunu opel'e sormanız lazım
2) turbo 1750 devirde max randımanı vermeye başlıyor, duyduğunuz sesin ne olduğunu bilemiyorum ama bi sorun olduğunu sanmıyorum. eğer bi sorun algılarsanız servise götürün gösterin, sorun çıkarsa garantiden hallediceklerdir
3) ne demek istediğiniz tam anlamadım, yakıt kapağı güvenlik sistemi? :confused:
4) ekonomi için segmentinde en üst basamaklardaki araçlardan biri. performans konusunda yeterli denilebilir ama çok şey beklememek lazım

1- gösterge yok. sıkıntı çıkarsa uyarır çünkü servis menüsünde (settings e bip sesine bakar basılı tutup sonra bc ile ilerlediğin menü) kaç derece olduğu yazıyor.
2-devir yüksek olunca o da olur. bende bariz bi ses yok. rahatsız ederse servise gösterin
3- kapı kilidi açıkken yakıt kapağı açıktır, kilitliyken açılmaz.
4- bende aynı araçtan kullanıyorum. yakıt konusunda çok iyi memnun kalırsınız. performans ise kişiye göre değişir. 140 beygirlik araçtan inip buna binerseniz sıkılırsınız tabi ama bence kesinlikle yeterli. bazen sağından solundan çıtırtılar gelsede aracımdan memnunum.

Geri