Lütfen Yardım Edermisiniz...!!!

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu an aracımın üzederinde voltran marka sıralı lpg var ama malesef hep sorunlu şöyleki ben lpg ile gittiğimi zannediyorum ama bide bakıyorum kendiliğindden benzine geçmiş.bi daha lpg ye alıyorum tekrar aynı sorun.bu sorun voltranlarda kronikmiş galiba.bulunduğum yerde sadece atıker servis var.değiştirmek istedim usta dediki lpg tankı hariç komple değişmesi lazım 850 dedi sizce ne yapmalıyım.ustanın dediği doğrumu...

faruxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu an aracımın üzederinde voltran marka sıralı lpg var ama malesef hep sorunlu şöyleki ben lpg ile gittiğimi zannediyorum ama bide bakıyorum kendiliğindden benzine geçmiş.bi daha lpg ye alıyorum tekrar aynı sorun.bu sorun voltranlarda kronikmiş galiba.bulunduğum yerde sadece atıker servis var.değiştirmek istedim usta dediki lpg tankı hariç komple değişmesi lazım 850 dedi sizce ne yapmalıyım.ustanın dediği doğrumu...
şamandırayıda sökmese acaba uyum sorunu yasarmı onu sor 100 lira galıba oda başka çare yok gibi..

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
yahu yokmu koca opel forumunda derdimize derman olacak

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1. konuyu yanlış yere açmışsınız. lpg bölümüne açmanız gerekir. 2. acele etmeyin derim konu daha yeni dün açmışsınız, bilgisi olan arkadaşlarımız mutlaka yardım edeceklerdir....

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
eyvallah kardeşim çok sağol sabır en büyük erdemdir diyorsun yani

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın lpg den benzine geçmesinin 2 neden vardır

birincisi depoda lpg kalmadığından yada kalmadığını zannettiğinden (lpg depo montaj hatası şamandıra montaj hatası vs.)
benzine geçer

ikincisi ise motor soğuk ise yada ecu soğuk olduğunu zannederse yanılma olursa benzine alır kendini ,
örnek veriyorum lpg regülatöründeki ısı algılayıcıyı aracın yüksek süratte hava alan bir yerine konumlandırdılar ise soğuyacak vede kendini benzine alması kaçınılmaz olacaktır.
Yani suç bence kitte değil lpg montajından kaynaklanıyor olabilir.
bence sorunu kite bulmak en son çare iyi bir usta bu problemi çözecektir ( Tabi çözmek isterse) yok gel bunlar düzen tutmaz şunu takalım derse işin en kolay yoluna kaçmış olurlar ben olsam iyice araştırmadan bu son çareye asla başvurmam

Son düzenleme:

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
evet haklısın kardeş iyice araştırmak lazım

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında Lavotoda çok yaşamıştım depodaki gazı algılayan mıknatıslı bir sensör var bu sensör adam akıllı çalışmıyor nedeni şamandıra dan kaynaklı servisi bir kaç kere şamandırayı değiştirdi sorun çözümlenmedi bende zamanında bu sistemlerin elektronik kartılarının imalatını yapmıştım oradan bilirim söktüm göstergeyi aracın metal bir aksamına yapıştırdım gösterge full gösteriyor ama sorunumuz olan zırt bırt benzin e geçmeyide engelliyoruz..

Lpg durumunu izlemek senin için sıkıntı değil ise kesin çözüm fakat sorun lpg ecu da ise o zaman ecu değişmen gerekebilir. Durumun analizi için söylediğim işlemi uygulayabilirsin..

Tuygar hocam da montaj hatalarından bahsetmiş bu detaylarıda inceleme imkanın olur..

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker depo hariç 750 fiyat vermesi lazım 850 çok demiş. bende taktırdım atiker herşeyi değişti sadece depo kaldı 750 TL ve çok memnunum.

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
çok sağolun arkadaşlar teşekkür ederim. anlaşılAN sağlam bir usta bulmam lazım