marş basmıyor...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mnergiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mnergiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar olayın gelişimini özetliyim önce ;

oglen saatlerinde şehir trafiginde seyrederken kaput altından şakırtı-tıngırtı diyebilecegimiz sesler gelmeye başladı.aracı kenara çektik baktık sesler triger kayışının alt taraflardan bi yerden geliyordu ama tam nokta tesbiti yapamadık.daha sonra tekrar yola koyulduk.yaşkalış 200 km daha yol yaptıktan sonra akşam 8 gibi aracı park ettik ve henüz kontagı kapatmamış bi kaç parça eşyamızı alıyorken boşta çalışan araç stop etti.tekrar çalıştırmayı denedik ama marş almadı araba.ama akü biter veya eli kulagındadırda zorlarya hani , o şekilde bişe deildi.kontagı çeviriyoruz bişeyler zorluyo bir iki kez gıy gıy ediyo ama çalışmıyo.o sıra arkadaş kaput altına bakıyordu ve ses yine trigerin altından geliyor dedi.neyse sonraki denememizde çok yüksek şekilde 3-5 saniye süren gıyyyyy şeklinde dalgalı bi ses geldi ve motor çalıştı ama eş zamanlı olarak o bölgeden dumanlar çıkmasıyla kontagı kapattık.motorun çalışması esnasında keskin benzin kokusunuda farkettim.

saatin geç olması nedeniyle bıraktık o şekilde ve bugün triger kapagının üst iki vidasını sokup triger kayışına baktım koptumu diye ama kayışta bi anormallik göremedim ve gerginliğide normaldi.endişemiz trigerin kopmuş olması malum piston sekman derken motorun rektefiyelik hale eglmesiydi ve halada bu şüphemiz devam ediyor ama kayışı kopmamış görünce bir nebzede olsa azaldı.ve bugün pazar olması nedeniyle usta çağırmadık-çağıramadık ve araca ihtiyacımızda yoktu bu gün o nedenle yarına bıraktık ama fikir sahibi olmak için forumda konu açmak istedim.daha önce benzer seyler yaşayan arkadaşlar veya düşüncesi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleme:
sorun çözüldü yönetici arkadaşlar konuyu kapatırsa sevinirim

sorun çözüldüde sorunu yazsaydınız bari fikri soruyorsunuz sorun çözülüyor ama siz bizledri bilgilendirmiyorsunuz yanlızca bilgi istiyorsunuz

Geri