Marş Sorunu

yaamaan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Acemi şöför olarak acısı içime veren bişey yaptım. Opel corsa 2003 model arabam var. Caddede araba stop etti. Aradakiler kornaya basınca heycanlandım arabayı çalıştırdım. fakat çalıştığını anlamadım çalışan arabaya tekrardan marş yaptım. Arabadan o an cartttttt diye ses çıktı. Araba çalışıyor tekrardan çalıştırdım. Ama bu ses nereden geldi. Arabaya zarar vermişmidir.

Teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1 kereden bişe olmaz ama dikkat et

katipoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracta sabahları saguktanmı ne bilimiyorum araba çalıştıktan sonra crtttt diye bir ses geliyor sonra gidiyor

acaba nedir otamtik geri cekmıyormu yoksa başka bir sorunmu var....

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Acemi şöför olarak acısı içime veren bişey yaptım. Opel corsa 2003 model arabam var. Caddede araba stop etti. Aradakiler kornaya basınca heycanlandım arabayı çalıştırdım. fakat çalıştığını anlamadım çalışan arabaya tekrardan marş yaptım. Arabadan o an cartttttt diye ses çıktı. Araba çalışıyor tekrardan çalıştırdım. Ama bu ses nereden geldi. Arabaya zarar vermişmidir.

Teşekkürler

marş dişlisi volan dişlisiyle çarpışmış o yüzden cartlama sesi gelmiş ama bi daha aynı hataya düşme dikkat et yoksa büyük sorunlar çıkabilir.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracta sabahları saguktanmı ne bilimiyorum araba çalıştıktan sonra crtttt diye bir ses geliyor sonra gidiyor

acaba nedir otamtik geri cekmıyormu yoksa başka bir sorunmu var....

hemen çalıştırıp ardından elinizi kontaktan çekerkenmi cartlama sesi geliyor yoksa çalıştıktan bi süre sonramı hemen geliyorsa marş selenoidi (otomatiği) bozuk olabilir oto elektirikçisinin bakması gerek...