Mazot göstergesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan osmannn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 corsa cdti araçların mazot göstergeleri arasındaki mazot miktarı aynı mıdır ? Depo kapasitesi 45 litre , ibre 4 bölüme ayrılmış, her bölümde 11 litre mazot mu var ? Yoksa ibrenin bitmeye yakın kısımlarında mazot miktarı daha mı fazla ? (Bu nasıl soru diye kızmayın, aracımın deposu düz zeminde neredeyse yarım depoyu gösteriyor ama ben 250 km felan gittim. aracı agresif kullanmam, 2 hafta kadar önce ölçmüştüm tamamı şehir içi 100km ye 5,5 litre felan yakıyordu ama bu ibreyi görünce bunu düşünmemek elde değil )

Arkadaşlar 2005 corsa cdti araçların mazot göstergeleri arasındaki mazot miktarı aynı mıdır ? Depo kapasitesi 45 litre , ibre 4 bölüme ayrılmış, her bölümde 11 litre mazot mu var ? Yoksa ibrenin bitmeye yakın kısımlarında mazot miktarı daha mı fazla ? (Bu nasıl soru diye kızmayın, aracımın deposu düz zeminde neredeyse yarım depoyu gösteriyor ama ben 250 km felan gittim. aracı agresif kullanmam, 2 hafta kadar önce ölçmüştüm tamamı şehir içi 100km ye 5,5 litre felan yakıyordu ama bu ibreyi görünce bunu düşünmemek elde değil )

hiç bir arabada her bölüm tüketilen yakıtı eşit ve doğru olarak göstermez.
hele opel hiç göstermez.
şöyle örnek vereyim; full dolu tam depo ile 1.000 km yol yapılacağını varsayalım.
gösterge çeyrek depoya geldiğinde 300 km. nin üzerinde yol yapmış olursunuz.
yarım depoya geldiğinde 600-650 km. civarında yol yapmış olursunuz.
3 çeyreğe geldiğinde 850 km. civarında yol yapmış olursunuz. bundan sonra 100-150 km. yol yapınca kırmızı yanar.
özet olarak gösterge dolu iken normalin üzerinde gösterir ve yarım depodan sonra daha hızlı olarak düşer.

sakın corsanın ibreye güvenmeyin ışık yanar 20 tl alırsın yükselmez fullersin uzun yola gidersin 700 km olur ibre yarıda bir 30 40 km daha yapınca yada fullemeya kalkınca anlarsın ki rahat 30 litre mazot yakmış araba benim başıma çok geldi asla ibreye güvenmiyorum:D

Geri