MEGANE II 1.4 AUTHENTIQUE alınırmı??

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar opeli verip 97 model 2.0 arıcım onun yerine megane 2 almayı düsünüyoruz 20ye kadar vercekler var sahibindende baktım söle 85 bine kadar 2004-2007 arası almayı düsünüyoruz sizce bu araclar nasıl hb beya sedan alıcaz arıcına göre sizcede ii olurmu bizi idare edermi? bütcem en fazlal bu kadar kimse nie vectra c almıyon demesin :)

Son düzenleme:
dizel mi bence idare eder.. fransızda dizel yada sw alıyorsan niye diye sormam anlarım çünkü.. ama benzinli alıyorsan niye diye sorarım :)

abi o paraya dizel alamayız ya benzinli alıcaz :)gönlümde 1.5 dcı var ama malesef dioruz :)

hayırlısı olsun ama benzinli alıcaksanız alternatifleriniz alabiliceğiniz araçlar alamanlardanda epey fazla çıkar tahminim..

arkadaslar opeli verip 97 model 2000 motor megane 2 almayı düsünüyoruz 20ye kadar vercekler var sahibindende baktım söle 85 bine kadar 2004-2007 arası almayı düsnüyoruz sizce bu araclar nasıl hb beya sedan alıcaz arıcına göre sizcede ii olurmu bizi idare edermi? btücem en fazal bu kadar kimse nie vectra c almıyon demesin :)
Valla mesajını ilk okuduğumda ne yapmak istediğini tam olarak anlayamadım. Çünkü 97 model 2000 Megane II yok. Bizde 1999 model Megane 2000 var ama malüm o da Megane I dir. Bir kaç kere okuyunca Opel'in 97 model ve 2.0 olduğunu anladım. İnternete herhalde telefonla giriş yaptın.
Asıl soruna gelince, Megane II HB veya Sedan farklı amaçlar için üretilmiş araçlardır. Ailen kalabalıksa, seyahatlerde bagaj sorunu yaşıyorsanız elbette sedan, ama daha spor bir görünüşe sahip araç istiyoruz diyorsan tercihin HB'den yana olabilir. Eğer aracında LPG kullanacaksan bu konu da önemlidir, çünkü malüm HB'lerin bagajı daha ufaktır. Megane II 1.4 fazla performans beklemiyorsan ihtiyaçlarını fazlası ile karşılar, ama 2000 cc lik bir araçtan direk 1400 cc geçmek ilk anlarda seni biraz üzebilir, o nedenle biraz performans dersen bence 1600 cc daha iyidir. Seçtiğin donanım paketi (Authentique) Renault'ların en zayıf donanım paketidir.

Son düzenleme:
savas abi cevapın icin tskler 2 türlüsüde bize uyar okadar kalabalık 1 aile deiliz 4 kişiyiz aracım elbette tüplü olucak ya artık opelden sıkıldım bide biraz model yükseltelim dioruz amacımız bu 2.0 simdiki opel ama uzun yol hariç hiç aracı 70 üzerinde genellikle gecemedim izmir bergamnın yolları cogunlukla dar ve tarihi bi yer oldugundan aracla hızlı gitmem imkansız o yüzden 1.4 yeterli seviyeyi saglıcak bende yeter yani ama opelden sanırım süspansiyon olarakda daha yumusak oldugundan b arac ii olucak kanısındayım bu yüzden sizlere sordum + yazıyı editledim savas abi malum telefon yüzünden oldu :D

hayırlısı olsun ama benzinli alıcaksanız alternatifleriniz alabiliceğiniz araçlar alamanlardanda epey fazla çıkar tahminim..

:) tskler cevap icin

O zaman bence senin işini sedan kasa görür. 4 kişilik bir aile+LPG deposu için HB'nin bagajı ufak kalır. Benim bir akrabamda 1.4 sedan kasa Megane II vardı, uzun yolda aracın yeterli olduğundan bahsederdi. Bizler ilk anda 1.4 cc lik motorlara haksızlık ediyor, küçümsüyor gibi algılanabiliriz, ama bir araç hakkında şehiriçi kısa kullanımlık testlerle fikir sahibi olmamız zor. Benim kayınpederimde Astra 1.4 var, sık sık kullanırım, araç şehiriçi, yüksüz kullanımda performans olarak çok iyi, ama geçenlerde otoyolda bir Seat beni epeyce uğraştırdı.

Bence alma Vectradan sonra performans kotu gelcek ha gercı anladıgım kadarıyla performans senın ıcın sorun degıl ama
-Konfor
-Yol tutus
-Saglamlık
-on konsoldan kapılardan gelen sesler
-Güvenlık
-Malzeme kalıtesi olarak senı uzebılır
ama
-Yakıt
-Model yuksekliği konusunda Megane daha iyi tabi , tercih senin ben dusuncemı soyledım ben olsam almazdım ama

Son düzenleme:
sırf model yükseltmiş olmak için megane II ? bence almayın. siz bilirsiniz yinede ama genede almayın

Geri