Merhaba arkadaşlar bana yardım edermisiniz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vehbi001
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vehbi001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama konu su
Bugün arabamı sattım 2005 model ford focus 1.6 comfort taksi cıkması ve 15 bintl hasarlı diye ilan verdim adamın biri kayseriden geldi baktı hosuna gitti 14700 e sattım fakat birşeyden şüphelendim noterden verilen kgıtta arac satış bedeli 27000 tl yazıyor ama ben 14 700 e sattım ilandada yazmıstım telefonlada konustuk bunların kayıdı duruyormudur adam bana dava acarsa bulabilirmiyim telefon konusma kayıtları ilgili ilani falan ben herseyini yazdım arabanın başım ağrırmı arkadaşlar ilginize şimdiden teşekkür ederim;)

O deger hicbir ise yaramiyor genelde dusuk gosterirler ama nedense sizde yuksek gostermisler. Bi sikinti olmaz , noter parayi aldiniz mi diye sorar ardindan satisi yapar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama konu su
Bugün arabamı sattım 2005 model ford focus 1.6 comfort taksi cıkması ve 15 bintl hasarlı diye ilan verdim adamın biri kayseriden geldi baktı hosuna gitti 14700 e sattım fakat birşeyden şüphelendim noterden verilen kgıtta arac satış bedeli 27000 tl yazıyor ama ben 14 700 e sattım ilandada yazmıstım telefonlada konustuk bunların kayıdı duruyormudur adam bana dava acarsa bulabilirmiyim telefon konusma kayıtları ilgili ilani falan ben herseyini yazdım arabanın başım ağrırmı arkadaşlar ilginize şimdiden teşekkür ederim;)

Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, ancak için rahat etmesi açısından noter sor neden 27.000 yazdınız diye. karşı taraf mı 27.000 yazılmasını istemiş. şayet öyleyse karşı tarafı arayıp nedenini sorarsın.

Tesekkür ederim arkadasım

Yani ben aldığomda o arabayı benim satıs kagıdımda 16 bin yazıyor bügün sattım 27 bin tl yazınca miğdem bulandı bir sorim dedim neden yüsek söyledi acaba adam

Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, ancak için rahat etmesi açısından noter sor neden 27.000 yazdınız diye. karşı taraf mı 27.000 yazılmasını istemiş. şayet öyleyse karşı tarafı arayıp nedenini sorarsın.

Aradım bana dedi vergi düşük cıksın diye yaptım dedi ancak bende bilmediğim için size bir danısıyım dedim arkadaslar

Ne icin yazarsa yazsin hic bisey olmaz gule gule harcayin parayi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tessekkür ederim hocam icimi rahatlattın valla bende dedim işte adam hasar kaydını bilmiyor ayagına yatıp bana dava acacak sandım suan senin yazını okudum ALLAH razı olsun kardesım

Adam ticaret ile uğraşıyorsa vergi için fazla yazdırmış olabilir. Ben de 2 sene kadar evvel bir arsa satmıştım, adam rakamı rayiç değerinin 2 katı kadar yazdırdı. Neden fazla yazdırdın diye sordum vergiden düşmek için dedi. Tapudaki memura bir mahsuru var mı diye sorduğumda senin için sıkıntı olmaz demişti.

Adam ticaret ile uğraşıyorsa vergi için fazla yazdırmış olabilir. Ben de 2 sene kadar evvel bir arsa satmıştım, adam rakamı rayiç değerinin 2 katı kadar yazdırdı. Neden fazla yazdırdın diye sordum vergiden düşmek için dedi. Tapudaki memura bir mahsuru var mı diye sorduğumda senin için sıkıntı olmaz demişti.

İlgin için tesekkür ederim kardeşim
Bana dava acacak olsa bile sitede herseyini yazdım arabanın benlik bir sıkıntısı yok adam belliki ticaretle ugrasıyor ne bilim insanın içine bir sıkıntı düşüyor işte

Parayı bankadan havale/EFT ile teslim aldıysanız ileride çıkabilecek muhtemel uyuşmazlıklarda hesap kayıtlarını delil olarak gösterebilirsiniz. Ancak parayı elden teslim aldıysanız Noter evrakında yazılı satış bedeli sizin aleyhinize olabilir.

Bu yüzden işinizi sağlama alıp internet sitesinde yayımlanan ilanın ekran görüntüsünün çıktısını bulup saklayın derim. İlanınız yayından kalkmış olsa bile ilanı yayımladığınız internet sitesinde yedeklenmiştir mutlaka.

Geri