Merhaba arkadaşlar

gladio123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm ben opel vectra 2.0 cdx almayı düşünüyorum... 21 500 tl ye kadar bütçem var alırken nelere dikkat edilmeli ortalama yakıt tüketimi nasıldır(tüpte) vs kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

CDX güzel araçtır. 2000 ve 2001 modelde x20xev motor kodu ile 2lt motor hacmi vardır. alırken dikkat edeceğiniz şey tabiki temiz olmasıdır. ucuz alacağım diye alırsınız sonra sanayiden çıkmazsınız. en az 18000 lirayı gözden çıkarmanız gerekmektetir temiz bir araç için. ortalama olarak yakıt tüketimi 8,5-15lt/100km değerleri arasında yıl içerisinde gezinmektedir şehir içi kullanımlarda. şehir dışında ise bu değerler 6-8,5lt/100km değeri görür. kullanım şekli ve hava koşulları bildiğiniz gibi tüketimde önemli etken.

ben en son 502km'lik bir uzun yol yaptım. yaklaşık olarak 36lt gibi bir LPG harcadım.
şehir içerisinde 44-45lt ile 400km'yi rahatlıkla görebiliyorum, Aksaray gibi bir şehirde.

düşünürseniz benim aracımda satılık. şimdi diyeceksiniz ki sen temiz istiyorsan en az 18000lirayı gözden çıkaracaksın demiştin diye. ben hayal dünyasında yaşamıyorum. aracımın küçük masrafları var şuan için ve yıl sonunda bakıma girecek. o yüzden döşeme dikişlerini ve alan kişi gönlünce yaptırsın diye fiyatı 17500 yazmıştım. yeni bir araç alımım gündemde olduğu için şu aralar 17000 lira istiyorum. zaten aracım satılmaz da banka kredisine ihtiyaç duyacak olursam fiyat yeniden 17500 lira olacak ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra fiyat üzerine eklenecektir.

opel'lerde malesef km bilgisi sorgulama olmadığından gerçek km'yi anlamak mümkün değil. o yüzden tanıdık bir araç varsa ona yönelmenizi öneririm. forumda ethem abinin aracı vardır ve temizdir. ama fiyatı sizin bütçenize göre biraz fazla galiba. ama eklentileri fazla olan bir araçtır.

ilginize teşekkür ederim fakat ilk araba 207 bınde km cok fazla diğer araç ise fiyatı baya yukarda malesef o kadar bütçem yok..

temizini bulursan kaçırma,ben aldım çokta memnunum inşallah sende temiz bir cdx e denk gelirsin.

vectra B, vectra C'ye göre daha sorunlu bi araç. Ben yerinizde olsam üzerine 3-4000 TL daha koyup vectra C alırdım..

Son düzenleme:
Geri