MERHABALAR

Nart.Han93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze Selamlar.
2 gün önce Opel Astra 1,6 Edition Benzin/Lpg (Renk:Beyaz) aracı satın alarak aranıza katıldım.
Aracım 40,000km de temiz bakımlı bir araç, Ancak donanımsal olarak boş modelini aldığım için bazı eksikler gözüme çarpmıyor değil.
Kendim bazı şeyler eklemek istiyorum. Mesela aracın üzerinde (Arka) park sensörü aldığımda vardı ancak Park sensörünün saatini sökmüşler, Ben bunu ilk etapta anlayamadım. Aracın ilk sahibini aradığımda bana Sensörlerde problem olduğunu doğru sinyal vermediğini söyledi. Gözlerde problem varmış sökmüş ve atmış.
Ben Araca Sanayide 80tl ürün + işçilik vererek bir ustaya park sensörünü taktırdım ancak, Çıkan gözler ufak, Yeni takılan gözlerin yuvası büyük olduğu için tampondaki deliklerini genişlettiler ancak, bende park sen söründe problem yaşadım. Şuan doğru veriyi vermiyor aşağı kısmı hiç görmüyor Bazen araca o kadar yaklaşmama rağmen hiç sinyal vermiyor ve biranda aracı durdurun diye sesli uyarıyor.
Çetaş Oto-Yetkili Opel servisi Mimar Oba şubesinden park sensörü için 250tl fiyat aldım 200tl ye düşürebildim. Ellerinde beyaz park sensoru seti olduğunu bu ürüne 1 yıl garanti verdiklerini normalde 0 alınan araçlarda bu sensörü taktıklarını ve sorun yaşamadıklarını söylediler. Sizce ne yapmalıyım?

Fiyata bakıldığında standart bir sensör takıldığı anlaşılıyor..Sensör gözlerinin bir veya bir kaçında büyük bir ihtimalle sorun var..Taktırdığınız yerden değişimi sağlayabilirsiniz.Veya iade alıyorsa iade edin(Zor ama bir ihtimal).Veya bütçenizde müsaitse diğerlerini söküp daha kaliteli(bahsettiğiniz)sensörler takılabilir..

Teşekkür ederim. Yetkili servise gidip şansımı deneyeceğim.
Tek tereddütüm aracın üzerindeki Eski sensörün yuvası küçüktü, son takılan sensörün yuvası geniş bundan dolayı matkapla genişletmek için tamponu aynı hizadan deldiler. Yetkili serviste takılacak aparat buna uyacak mı merak ediyorum.
Türkiyede gerçekten çok acımasız ustalarımız var. Hiç Allah korkusu olmayan.
İrtibata geçsemde çözüm alamadım.
İnşallah servisten sonra bilgi vereceğim.

Uygun deliklere göre sensörler var...Satış sitelerine girerseniz orada ebatlarına göre satışlarını yapıyorar..

Rica ederim..

Geri