Meriva Cosmo 2006 1.8 125 ps KIT tavsiyesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan merivali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

merivali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tecrubelerizi kendime rehber edinmek istiyorum.Almanyadayim.Bu ay easytronik 2006 cosmo aldim. burada prinz cok pahali Turkiyedekinin 3 kati gibi. Bir tanidik vesilesi ile en uygun taktirabilecegim KME. 850 euro. sorularim sunlar.
1. InsaAllah bir ay sonra Vatana geliyorum. Istanbul-denizli ya da ayvalik civarinda prinz ve yahut tavsiye edeceginiz bir kit taktirsam burada TUV alabilir miyim. ayrica iyi usta tavsiye edebilir misiniz.
2. Burada gorustugum usta 2 sene garanti veriyor.ve yag icin mi ne birsey koyacagini soyledi. KME diego dedi. siz ne diyorsunuz.

Bugun biri istanbulda prins yetkili servisi ya da bayii, biri de burada bagimsiz, istenilen kiti takan bir tamirhane aradim.Istanbuldakinin memleketinden iyi usta cikacagini sannmiyorum.Arti fiyatta uctu. Buradaki cok ilgincti Prins takmana degmez verdiigin parayi cikarana kadar araba hurdaya cikar dedi. Bende KME ucuz ondan tavsiye eder misiniz dedm. Opellerin motoru gazla 100.000 km.gtti mii bozulur dedii. Siz ne diyorssunuz iki gun kaldi kesin kararimi verip taktirmaya.

araç Turbo olmadığı için Prins gibi pahalı bir kit taktırmak anlamsız.Ucuz sorun çıkartmayan ve kaliteli bir marka tercih edilmeli bence.BRC diye tavsiyede bulunacağım ama maşallah onunda fiyatı uçmuş.

Evvela ilgi ve alakan icin tesekkür ederim Muhammet. Turkiye`deki benzin ve gaz farkina bakilinca arti kit taktirma fiyatlarina bakilinca burada onu amorti etmek daha da zor. Yani kit taktirmak Türkiyeye gore daha pahali. Gaz ile benzin arasinda da litre basina 75 euro Cent gibi bir fark var. Insanlar LPG ya da CNG kullansin diye devlet bazi maddi guzelikler yapiyor ve Türkiyedeki gibi yok kapali otoparka vapura filan giremez diye birsey yok en azindan benim yasadigim yerde. BRC yi hic sormadim. Sanirim sizde Turkiye'de KME yi bilmiyorsunuz. Ama su anda ulasabilecegim en hesapli olan kit o. Bugün kiti takacak olan kisi ile gorusme yapacagiz ona acikca tum tedirginliklerimi iletecegim, ALLAH C.C. dan hayirlisi diliyorum. Sayet Kit takilirsa tecrubelerimi yazar fotograflarini koyarim ki dusunen arkadaslara bir nebze fayda saglayabileyim.

KME yi ben duymadım abi sanıyorum Türkiye de yok.Onun için tabiki yorum yapma şansımız olmuyor.Nası deniyorsa artık denkliği varsa burda taktırıp orda ruhsata işletmek daha mantıklı olabilir.Burda yanılmıyorsam 800-900-1000TL lere de kitler var.

ankarada mocan otogaz var BRC bayii, insanlar istanbuldan kit takıtrmaya oraya gidiyor orada yaptırırsanız almanyadaki TÜVde de sorun olacağını sanmam çok kaliteli işler çıkarıyorlar. 1700tl gibi bir fiyatı var sanırsam. Ama almanyada ruhsata işleme olayı nasıl oluyor yurtdışı fatura geçerli olur mu onu bilmiyorum.

2010 öncesi opellerde kronik bir lpg uyumsuzluğu ben duymadım o 100bin olayı bana pek doğru gelmedi.

KME için http://forum.donanimhaber.com/m_15933806/tm.htm
http://www.akl.com.tr/

Cok haklisiniz BRC burada da var 1600 ile1800 euro civari. KME de 1200 ile 1400 euro civaridedigim gibi tanidik vasitasi ile 825 euroya yapmak uzere arabayi verdim hayirlisi olsun. Yarin aksam alacagim insaAllah

Geri