Meriva İçin LPG Tavsiyesi ?

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 model Meriva Essentia aracım için LPG düşünmekteyim. Her kafadan bir ses çıkıyor. En iyisi doğrudan kullanıcılara sormak..
Meriva sını ya da aynı motoru kullanan diğer opelleri hangi kit ile kullanmaktasınız.
İyi bir montaj yapıldığını varsayıyorum ki yaşadığım yerde tüm markalardan sağlam ustalar buldum.
Yardımcı olursanız sevinirim,çok bunaldım...

Kalite ve fiyat doğru orantılı bu seçimde. Sıralanış şöyle. Prince, teleflex, landirenzo veya BRC, atiker. Bütçem müsait diyorsanız prince ve teleflex.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama açık konuşmak gerekirse o kadar bütçe çıkaramayacağım yani Prins ve Teleflex bizi birazcık aşar:)

brc veya landi renzo işini fazlasıyla görür.fazlasına gerek yok.teleflex taksan da 19-20 kuruş yakacak brc taksan da.

Teknik olarak (enjektör,yazılım vs) BRC ile Landi nin farkı nedir arkadaşlar ? Bir de her yerde farklı fiyatlar veriyorlar. Son zamanlarda taktıranlar bu iki kitin ücretini söyleyebilirler mi ?
Teşekkürler...

Her ikiside 1500 TL civarı olması lazım.

brc,lovato,landirenzo,zavoli bunlar hepsi aynıdır.hangisinin ismi rengi hoşuna gidiyosa onu taktır.

Bugün sanayiyi karış karış dolaştım..
İlk çok iyi montaj yaptıklarını bildiğim Landi Renzo bayisine gittim..
1550 TL fiyat verdiler ama enjektörleri çok aşırı gürültülü..Beğenmedim..
Sonra Atiker bayisine gittim,aynen aktarıyorum:
"Sizin araca Atiker olur ama uzun vade binecekseniz takmayalım" dedi..Bende teşekkür edip ayrıldım.
En son BRC-Zavoli bayisine gittim..
BRC için 1650, Zavoli için 1350 TL fiyat aldım.Simit tank dahil..
Usta ile baya sohbet ettik,ne fark var bunların arasında dedim,BRC nin enjektör ömrü 200.000 km giderse Zavolinin 150.000 gider dedi. Bir de BRC nin yazılım programı daha az hata yapılacak seviyede tasarlanmış ama Zavolinin yazılımını bu işi çok iyi bilen ustalar yapabilir dedi. Merivanın önü dar olduğu için ve Zavolinin enjektörleri birbirinden bağımsız olduğu için daha kolay sığdırılır dedi,BRC de bütün halinde olduğu için biraz daha fazla görünür dedi.
Zavoli için el sıkıştım ve haftaya taktıracağım..Herkese teşekkürler...

Geri