motor dumanı

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandığım araçlar hep benzinliydi...babamın arabası clio vardı onu da kullanmıstım..fakat hiç dikkat etmemiştim...şuanda yeni aldığım passat 1.9 tdı iki ay olcak ve iki aydır böyle birşey yoktu...fakat iki gündür...aracımı ilk marşa bastığımda 2-3 saniye kadar siyah duman atıyor ve kesiyor...sebebi ne olabilir???yada normalmidir???dizellerde bu normal karşılanıyor mu???hava filtreleri yagı yani bakımını aldığımda yaptırdım...2500 km oldu...acaba carbon clear işlemi falan mı yaptırmalıyım...??

Son düzenleme:
yakıtı çiğ yakmasından kaynaklı bence genelde bir çok dizelde var yokuşlarda da yapar bunu yakıtı farklı yerden alarak deneyebılırsınız.

yüksek devirlerde de duman atıyorsa enjektörleri temizletin..

yüksek devirde arkayı görmek zor egzoz alta bakıyor ve gözükmüyor..sadece sabahları görebildim...ilk ben görmedim...arkdaş dedi attı hayırdır dedi...eve gittim babama çalıştırttım aracı baktım evet araç şöyle 2 saat kadar durdumu atıyor ama öle 15 dakika da flan atmıyor ...1 saat falan durdumu atıyor...

ibrahim ilk çalışmada olabilir duman aldığın yakıttan kaynaklı.. sana tavsiyem uzun bir rampada aracını dene yüksek devirde rampa çık duman durumuna bak..eğer siyah duman atarsa manifolt temizliği işe yarar. enjektörleri ve pompayı elletme bile sıkıntı yaratabilir..eğer çokta aklına takılırsa varsa aksarayda bosch dizel servise git yoksada bi ara antalyaya geldiğinde götürürüz bosch servisine bakarlar yada konyadada iyi ustalar var.. gerekirse enjektörlerde temizlenir... ama sen yakıtını aldığın yeri değiştir öncelikle

Geri