motor düştü!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan burack
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
burakcakirel.wordpress.com
arkadaşalar bugün vizeye sokarken arabayı,amcamın bi arkadaşına verdik arabayı...yoldaken tak tuk sesler gelmiş arabadan,her nese arabayı sokuyor vizeye...tabi torpille.filmli egsozlu bi şekilde geçiyor araba ama ağır kusurlar çıkıo arabada.işte egsoz bağlantısı kopuk(motor düştüğünden dolayı)bide şasi numarası eksik veya yanlış die.sonra amcamın arkadaşı veriyo arabayı babama.tabi hala daha tak tuk sesler gelio ve 2.viteste yavaş yavaş getiriyor arabayı.babam da biraz yürütüyor arabayı sonra dumanlar çıkıyo falan su akıtıyo araba bırakıyo yolda.çekici geliyo sanayiye götürüyoz sonra.işte nolmuş.motor düşmüş.motor kapakları kırılmış.motoru tutan takozlar kırılmış falan filan.biz şüphelendik tabi amcamın arkadaşı yaptı die işte altını yere sürttü diye hatta vizede egsoz bağlantısı kopuk diyince.işte altını baya boydan boya yere sürtmüş diye düşündük ama usta uzun zamandan beri böyle bişi olduğunu söledi yani zamanla kırılımış o takozlar.öyle böyle derken usta takozları çıkardı.oraya buraya sorduk parçayı sipariş verilmesi gerekiyomuş.135 milyon dedi usta.toplam radyotör borusula birlikte işçilik falan 200 milyon tutar dedi.nasıl böyle bişi oluyo ben anlamadım.usta sert kaklışlarda olur bu dedi bende dedim çok sık patinajla kalkmam ama dedim yüksek devirde kullanırım bazen dedim.evet ondan olabilir dedi...benim anlamadığım konu nasıl bu kadar dayanıksız olabiliyo bu takozlar.gerçekten yüksek devirde kullanıldığı içinmi veya sert kaklışlarda kullanıldığ içinmi?

Motor takozlarının somun ve kontra somunları var onlar gevşemiş o yüzden düşmüştür eskidiğini sanmıyorum onunla gecmis olsun

eskimek değilki bildiğin kırılmış :S sağol teşekkürler insanın 5 yıllık(daha yeni yaa) arabasını sanayide görünce içi cız ediyo bi daha gaza basası bile gelmiyo gerçekten....

Kuzenimin '99 Golf4'nde başına gelmişti. Tesadüfen uzun yolda kalmaktan kurtulmuştu. Sert kasis , çukur v.s. şeylerden olur demişler ona. Zamanla olmuş: km,devirli kullanım v.s. ne kadar etkiler tam bilmiyorum
Geçmiş olsun

Motor takozlarının somun ve kontra somunları var onlar gevşemiş o yüzden düşmüştür eskidiğini sanmıyorum onunla gecmis olsun

bence de motor kulakları gevşemiş ve sonunda kopmuştur; toksa o kulakların değpişim zamanı gelse bile motor önce esneme yapar; gönyesinden kayar ve bu durum farkedilince kulaklar değiştirilir; muhtemelen daha önce bir şekilde sökülmüştür o kulaklar ve tam sıkılmamıştır....

Çok geçmiş olsun..Yıne ucuz kurtardınz..allah beterınden korusun..

geçmiş olsun adaş..

sağolun arkadaşlar...teşekkürler.
bence de motor kulakları gevşemiş ve sonunda kopmuştur; toksa o kulakların değpişim zamanı gelse bile motor önce esneme yapar; gönyesinden kayar ve bu durum farkedilince kulaklar değiştirilir; muhtemelen daha önce bir şekilde sökülmüştür o kulaklar ve tam sıkılmamıştır....
valla zamanla olduğunu söylediler işte dedğiniz gibi.ama kulakların söküldüğünü sanmıyorum çünkü daha önce araba lifte bile kaldırılmadı yani.motorla ilgili hiç sorun çıkmamıştı daha önce.kilometresi düşük sayılır arabanın yaşına göre.bilmiyorum yüksek devirde kullandğım doğru ama oda nadir benzin olunca :D .sert kalkış nerdeyse hiç yapmam.çok nadir yani.
şimdi bide motor düştüğünde arabada bizde olmadığı için ne olduğunu da bilemiyoruz adam yolda giderken oldu diyo.günahını almayalımda.sonuçta nasıl olduğunu bilmiosun.biz bunu söledik ustalara yok o anda bişi olmamış dediler bu zamanla olan bişi dediler ama neden?5 yıllık araba ve opel!! nasıl oluyo da bu kadar dayanıksız olabiliyo bu takozlar?offf offf insanın içi cız ediyo o arabayı sanayide görünce.

Araç periyodik bakımlar için servise girdiğinde kontrolü yapılmamış mı? Hatalı malzeme kullanımı, zamanla gevşeme (en düşük ihtimal), sürücünün hatalı kullanımı. Her ne sebeple olursa olsun araç servise girdiğinde gerekli kontrollerin yapılması gerekirde. Bence asıl suçlu, görevinde gerekli özeni göstermeyen servistir. Para almasını biliyorsan hakkını da vereceksin.

opele binmekten korkar oldum vallahi satsam da broadwayime gerimi dönsem acaba. garibimin tek derdi yağ değişimi ve lpg siydi gerisi fasa fisoydu.

Geri