Motor soğukken gaz yemiyor.. :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan fabre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fabre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2 Hafta önce 2004 Opel Corsa 1.2 alarak bende aranıza katılmış oldum, ancak aracımda çözemediğim bir problem var, aracım LPG'li ve motor soğukken çalıştırmaya kalktığımda, araç çalışıyor fakat devir almıyor, gaz pedalına ne kadar bassamda gaz yemiyor ve motor sarsılarak stop ediyor... birkaç denemeden sonra gaz yemeye başlıyor ve arkasından lpg açınca da normale dönüyor sıkıntı kalmıyor... Motor sıcakken bunlar olmuyor, bu arada eksoz emisyon lambam da sürekli yanıyor, özel serviste cihaza bağlatıp arıza tespiti yaptırdım, herhangi bir sorun görünmedi, eksoz emisyon lambasını da sildirdim fakat bir süre sonra yine yandı, halen de yanıyor....

Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar, teşekkürler...

lpg uygulanmış ve ecu ile kontrol edilen araçlarda o lambanın yanması sık karşılaşılan bi durum ....
onun dışındaki çalıştırma sorunu beyinden,ateşlemeden,filtreler bujiler,benzin pompası ,karbiratör boğazı , vs veya lpg montajından kaynaklı bi sıkıntıdan olabilir bakmak lazım...

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler, aracımı alır almaz yağını, yağ ve hava filtresini değiştirdim... Anlamadığım olay neden bunu motor soğukken yapıyor, sıcakken hiçbir sorun yok, özel servisteki arkadaş problemin lpg beyninde yada aracın beyninde olabileceğini söyledi, lpg beyni aracın beynini olumsuz etkiliyormuş... Bujilerde bir sorun olsa bunu her çalıştırdığımda yapması gerekmiyor mu? Teşekkürler...

Arkadaşlar aranızda daha önce bu problemi yaşayan olmadımı hiç, yardımlarınıza ihtiyacım var, teşekkürler...

aynı sorun bendede vardı(varda ) sorun şudur lpgli araçlarda meydana gelir çözüm ne dersen hemena açıklım aracına kesinlikle kaçak benzin koymayacaksın en çokta ondan yapıyor sorun çözülmesi için biraz benzinde kullanmak gerekecek güzel kardeşim benzin alırkan performans arttırıcı var aracını 1 hafta benzinde kullan lpg hiç açma zamanla düzelecegini farkedeceksin 1 hafta sonunda lpg geç kullan benzin ibresi kırmızı ışıgı yakmayacak şekilde kullan ama....neden sogukken oluyorda sıçakken olmuyor demişsin gaz donucu maddedir muhtemelen motorda kalmıştır.motorda kaldıgı için araç benzini lpg gibi anlıyordur tahminim

Cevaplar için teşekkür ederim ancak dün itibatıyla motordaki sıkıntım iyice arttı, gazı açmadan motoru benzinde çalıştırayım dedim, belki arka arkaya 7-8 defa denedim ama olmadı, çalışıyor fakat devir almıyor ve stop ediyor, yani benzinde arabam çalışmıyor, gazı açınca normale dönüyor... Benzin pompasından şüphelenmeye başladım, sanırım yeteri kadar basınçlı gitmiyor motora benzin, servise götürüp benzin pompasını kontrol ettircem, bu arada kaçak benzin kullanma gibi bir durum yok ankarada, normal istasyonlarda satılan benzini kullanıyorum...

egr çünkü ben lpg takmadan öncede sorun vardı carbonclean çözüm olabilir

arkadaşım benim araba çalıştırırken zor çalışıyordu 3 veya 4 marş yaptıktan sonra alıyordu gaza basınca devir almıyordu tüpe geçince sorun kalmıyordu iki ustaya gittim birincisi benzin pompası dedi değiştirmeliyiz dedi ikincisi boğaz kelebeği pislenmiş dedi ben bunlara inanmadı ve bir ustaya gittim o usta sorunun benzin pompasından motor kısmına giden U şekline benzer kısa boru var dışı bezli onu söktü ve kıvrım olan yeri çatlamışve basıncı düşürüyormuş onu değiştirince ne çalışmada sorun kaldı nede gaz yemede istersen dediğim parçaya baktır fazla uğraşma yardımcı olabildiysem ne mutlu sonucu yazarsan seviniriz.

Geri