Müzik Tesisatı Bağlantı Şeması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan berkay1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracımdaki sistemi ve bağlantı yapısını özetleyen şemayı bilgilerinize sunuyorum. Bu bağlantı ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Bağlantıda her hangi bir yanlışlık varmıdır, özellikle kapasitör bağlantısında, siz değerli forum üyelerinin görüşlerini bekliyorum...

şema.webp

Son düzenleme:
aküden kapasitöre kapasitörden amplilere felan bana resim normal göründü bir aksilik yok

şemaya göre şase kapasitörden alınmış gözükmüyor...ayrıca bu nette dolaşan genel bi şema yanılmıyorsam hatası yoktur diye düşünüyorum daha öncede bu şekil bi şemayla karşılaşmıştım yanlış hatırlamıyorsam...kolay gelsin...

şemaya göre şase kapasitörden alınmış gözükmüyor...ayrıca bu nette dolaşan genel bi şema yanılmıyorsam hatası yoktur diye düşünüyorum daha öncede bu şekil bi şemayla karşılaşmıştım yanlış hatırlamıyorsam...kolay gelsin...

Evet bass amfinin şase si kapasitörden alındı. Ayrıca nette dolaşan bir şema değil, yeni dolaşmaya başladı :kop: çünki bu konuyu açarken ben hazırladım ve ekledim.

ben sistemimi kurarken buna benzer bir araştırma yapmıştım.bağlantı yapılan her parça şaseyi ayrı almalı.kapasitörden şase verilmesini önermiyorlar.

Başka fikri olan varmı?

bende bu gün kendi tesisatımı çektim ama tam bitmedi
roadstar sweeden Am-533 anfi ,ts w302f efsane subwoofer ,ts 2900 kolon , burda rca kabosunun iyi olması vede elektrik kablolarından uzak tutulması gerekiyor , ayrıca teyp çıkışında rca out olmaması nedeniyle , 2 adet trafo kullandım magnatech izolation sağlanması nedeniyle çok net parazitsiz ses aldım , kapasitörü bağlarken ise grounda direk anfi ayrı şase şeklinde bağladım bu arada kapasitöre + 12 volt geldikden sonra kablonun bu yolu takip edip anfiye gitmesi önemli yani aküden değilde kapasitörden alınıyor gibi beslenirse verim süper olur ,
ayrıca bilmeyenler için söyleyeyim amfinin mutlak suretle bagaj gibi havadar bi yere konumlanması gerekiyor koltuk altına filan konan anfi ısınacağı için bir süre yüksek güçte çalıştığı zaman termal korumaya alacaktır kendini tabi bu koruma var ise kalitesiz uzak doğu malı ve yok ise anfiye veda
anfilerde mutlak suretle online iken vede offline iken akım çekip çekmediğini kontrol ediniz + remote ucundan kapanmış gibi görünen bir anfi en kaliteli marka dahi olsa sabaha kadar akünüzü bitirecektir . Bunun suçu ne anfide ne teypçilerdede değildir Bunun tek suçlusu miliamper seviyesinde gerilim kaçıran teyplerinizdedir bu nokta aracınızdan soğumanıza kadar giden can sıkıcı bir durum oluşturacağından remote ucu dikkatle bağlanıp kontroller yapılmalıdır . Gerekirse bir 40-50 A lık röle ile kontağa bağlanıp ordan tetiklenmelidir

Geri