Ön cam konusunda yardım.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan engin03
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün opel vectra b kasa olan aracımın ön camı çatladı ve değişmesi gerekiyor. Dün sanayide iyi tanıdığım ve güvendiğim bir usta her şey dahil 150 tl ye değiştireceklerini ve orjinalinden hiçbir farkı olmadığını söyledi, sadece gm logosu yok dedi. Eğer logoya para vermek istersen 400 tl civarında olduğunu söyledi. Ustamın dediğine göre camların ikiside herşeyiyle aynıymış. Sizden öğrenmek istediğim daha önce cam değiştiripte pişman olan varmı ve ustamın söylediği doğrumu? Bu arada aracımın kaskosu yok.

gecen senede benım aracın arka camı durdugu yerde patlamıstı ben camcıdan orjınal camını almıstım sız camcıda bulamazsanız cıkmacılara bır bakım derım cunku camların uzerınde gm logosu ve uretım tarıhları yazıyor sahsen ben bır arac alırken once onlara bakıyorum ve boylelıkle camın degısıp degısmedıgını bılıyorum

gecen senede benım aracın arka camı durdugu yerde patlamıstı ben camcıdan orjınal camını almıstım sız camcıda bulamazsanız cıkmacılara bır bakım derım cunku camların uzerınde gm logosu ve uretım tarıhları yazıyor sahsen ben bır arac alırken once onlara bakıyorum ve boylelıkle camın degısıp degısmedıgını bılıyorum
Malesef afyonda çıkma cam yok. Birde araç alırken camın değişip değişmemesi okadar önemli sadece camın düzgün takılıp takılmadığı önemli bence. Sonuçta cam bu heran kırılabilir.

Benim ön cam da değişti. Yeni takılan cam orjinaline göre daha zayıf. Uzun yolda cama çarpan sert cisimler cam üzerinde ufak ufak hasarlara neden oluyor. Bir de Ankara'dayken ön cam kışın buz tutardı, o nedenle buz küreği sabahları elimizden düşmezdi, bu durum çiziklere neden oldu. Ön cam birkaç senede motor kaputu gibi oldu. Bana kalırsa orjinal camlar daha kaliteli ve dayanıklı. Arkadaşınızın kullanacağı camın kalitesini bilmeden yorum yapmak yanlış olur ama ben memnun değilim, belki de benim aracımda kullanılan cam kalitesizdir.

Benim ön cam da değişti. Yeni takılan cam orjinaline göre daha zayıf. Uzun yolda cama çarpan sert cisimler cam üzerinde ufak ufak hasarlara neden oluyor. Bir de Ankara'dayken ön cam kışın buz tutardı, o nedenle buz küreği sabahları elimizden düşmezdi, bu durum çiziklere neden oldu. Ön cam birkaç senede motor kaputu gibi oldu. Bana kalırsa orjinal camlar daha kaliteli ve dayanıklı. Arkadaşınızın kullanacağı camın kalitesini bilmeden yorum yapmak yanlış olur ama ben memnun değilim, belki de benim aracımda kullanılan cam kalitesizdir.
Onların takacağı cam doraglass mış. Üzerinde sadece GM logosu yok dedi. Söylediğine göre opelde bir firmayla anlaşıp onlara yaptırıyormuş ve üzerine Gm logosu basılıyormuş tek farkı bu dedi. Birde benim arabamın orjinal fabrika çıkışı camıda sizin dediğiniz gibi çok kolay çiziliyordu, demekki ustamın dediği gibi pek bi fark yok heralde:)

yan sanayi cam kesinlikle taktırmayın hem daha ince hemde yansıma yapıyor

yan sanayi cam kesinlikle taktırmayın hem daha ince hemde yansıma yapıyor
Peki opelin orjinal camlarını üreten firmanın ismi nedir? Yani hangi marka çünkü opel kendisi cam üretmiyor sonuçta. Benim arabaya takacakları camın markası doraglass tı. Ve şu anda aracımdaki orjinal camların markasıda doraglass. Ama aynı model ve aynı kasa kimi opellerde ise başka marka cam var opel neden farklı marka cam kullanıyor hangisi orjinal ve hangisi daha iyi bilen varsa lütfen yardımcı olsun...:confused:

pilkington diye bir marka 2004 ve sonraki modellerde dikkat ederseniz camın üstünde bu logo var

bende 130 tlye yaptırdım ön camı gayet güzeldi birsey diyordu ama adını unttum nasıl desme 200-220 yapınca hiç hissettirmiyordu orjinal degiidi sanırım ama süerdi

bende 130 tlye yaptırdım ön camı gayet güzeldi birsey diyordu ama adını unttum nasıl desme 200-220 yapınca hiç hissettirmiyordu orjinal degiidi sanırım ama süerdi
Peki çok kolay çizilme zedelenme ve buğulanma gibi problemlerin oldumu?

Geri