ön takım sorunu

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar gecen ay servise gittim ön amartisörler z rotları değişti birde motor alt kulağı genel bakım yapıldı yag fitre geçenlerde yolda giderken çukura girince sanki ön takım dagılcak gibi oluyor ama normal yolda bişi yok az bir çukura girince sanki amartisörler yerinden cıkıcak gibi olmasının sebebi nedir acaba değişenler amatisörler amartisör takozu z rot birde alt motor kulagı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar gecen ay servise gittim ön amartisörler z rotları değişti birde motor alt kulağı genel bakım yapıldı yag fitre geçenlerde yolda giderken çukura girince sanki ön takım dagılcak gibi oluyor ama normal yolda bişi yok az bir çukura girince sanki amartisörler yerinden cıkıcak gibi olmasının sebebi nedir acaba değişenler amatisörler amartisör takozu z rot birde alt motor kulagı
Lıkır lıkır sesmi yapıyor ve bir aracın onu tümsekten geçerken düşücek gibi yapar bu şekildeki sorun var

• Beğen
Tepkiler: ihsanergin

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ormal giderken hiç bir sorun yok fren yaparken sorun yok sesde gelmiyor sadece çukurlara girip çıkınca sanki amartisör yerinden çıkmış gibi oluyor baktım bişi yok sanki vidası gevşemiş gibi ama onada baktım sıkılı cözemediö birderadyatör sallanıyor cok az oda yerinden çıkmış gibi onlar da yapabilirmi bu sorunu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yok ormal giderken hiç bir sorun yok fren yaparken sorun yok sesde gelmiyor sadece çukurlara girip çıkınca sanki amartisör yerinden çıkmış gibi oluyor baktım bişi yok sanki vidası gevşemiş gibi ama onada baktım sıkılı cözemediö birderadyatör sallanıyor cok az oda yerinden çıkmış gibi onlar da yapabilirmi bu sorunu
Üstad alta viraj demir kolu burcu var o nu değişmeyi öneririm

• Beğen

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsine baktı servis gene gidicem dediğiniz söylerim ama ondada bir bozukluk olsa söylerdi z rotları değişelim dediği gibi iki amartisör z rotlar motor kulağı tenis raketi şeklinde ,amartisör takozu birde fitreler yag motul 5.30 klima bakımı 3000 tl verdim işçilik içinde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hepsine baktı servis gene gidicem dediğiniz söylerim ama ondada bir bozukluk olsa söylerdi z rotları değişelim dediği gibi iki amartisör z rotlar motor kulağı tenis raketi şeklinde ,amartisör takozu birde fitreler yag motul 5.30 klima bakımı 3000 tl verdim işçilik içinde
Üstad viraj demir burcu hiç şimdiye kadar değişmediyse zaten şimdiye kadar emin ol bitmiştir bu opeller de öndeki boşluk sesleri gitmiyorsa süspansiyon rotlar kafalar değişirse gitmezse bu viraj demir kolu var parca 25 tl bişey ama çok kötü yerde bakması için söküp burcu içine bakmalı deforme varmı zaten sökülmüşken değişir

• Beğen

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam hocam baktırcan dediğiniz yere teşekkür ederim birde hocam radyatör haifi oynuyor sanki normalmı vidasından kurtulmuş gibi

uslu38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam hocam baktırcan dediğiniz yere teşekkür ederim birde hocam radyatör haifi oynuyor sanki normalmı vidasından kurtulmuş gibi
Merhaba sorunu çözdünüz mü? Aynı sorun bende de başladı. Özellikle sabahları soğuk havada çukur tümsek vb. geçerken ön takım yerinden çıkacakmış gibi takır takır ses geliyor.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böylesi durumlarda ilk önce rot balans servisine gidilir söyle ustaya alt takımları konrol edermisiniz tesbitleri yapsın araçın altına giren usta gerek levye gerek göz el ile hareketli parçaları boşlukların tespitini yapar eskiyen değişmesi gerek kauçuk veya lastik parçalarını notunu yazar sana verir amatisörden tutta direksiyondaki boşlukğa vs vs kadar yoksa dükkan dükkan gezersin her gittiğin yerde öper olmadı şunu değiş olmadı bunuda değiş zaman ve maddiyat kaybı nokta atışı rot balans servisinde çözersin rot balans demek araçın hareketli yol tutuşu ile ilgili ne varsa yapan yer bunlardan birinde sıkıntı varsa yapan yer zaten uyarır seniin şu parçanın ömrü bitmiş değişmesi gerekir ayar tutmaz şura bura aşınmiş der