Ön takımı kendim yapabilir miyim ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar peugeot'ların kronik sorunu ön takım tıkırtı sorunu benim 206'dada var. önce rot balanscıya gittim z rot tor başı ve sol salıncağın değişmesi lazım dedi. bu parçaları ben kendim değiştirebilir miyim ? z rot ve rot başı kolay ancak salıncaktan tırsıyorum :D rot başındada bir tek kaç tur çıkarttıysan o kadar sıkman lazımmış. daha önce kendi kendine ön takım yapan varmı :D

arkadaşlar peugeot'ların kronik sorunu ön takım tıkırtı sorunu benim 206'dada var. önce rot balanscıya gittim z rot tor başı ve sol salıncağın değişmesi lazım dedi. bu parçaları ben kendim değiştirebilir miyim ? z rot ve rot başı kolay ancak salıncaktan tırsıyorum :D rot başındada bir tek kaç tur çıkarttıysan o kadar sıkman lazımmış. daha önce kendi kendine ön takım yapan varmı :D

arabanın önünü iyice kaldırman gerekiyor. salıncak değişimi biraz zahmetli. tabi salıncak astralardaki gibiyse yine bi nebze. ama pejolarınki farklıysa o zaman hiç bulaşma ;) olmayacak şey değil alet edavat varsa tabi.
ayrıyetten krikoya güvenip altına sakın yatma arabanın taşla veya başka birşeylede garantiye al...
işlem sırası muhtemelen tekerlek sonrasında salıncak baglantıları ve zrot rot başı şeklinde olabilir. dikkat etmen gereken akisi şanzumandan çıkarma. çıkarsa yağ akabilir ve yerine oturtamayabilirsin...

yerde sıkıntı yok. daha önce ezgozst değiştirmişliğimiz falan var :D takım taklavatta var. tek korkum salıncakta zaten z rot çok kolay duruyor mesela :)

o zaman yaparsın dediğim gibi akise dikkat et salıncak 3 civata altı üstü.amortisörü sökmeyeceksin.yani kaputu açıp amortisörün üst tablasına falan müdahale etmeyeceksin. salıncağı sökünce yere inmesine gerek yok.

Geri