ön taraftan gelen ses :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ulubey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ulubey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün aksama kadar aracımda hiç bi sorun yoktu aksam arac vitesteken öndenbi ses gelmeye basladı sanki lastik sürtme yapıo gibi ama arac boştayken yok sadece vitesteyken oluyor.sizce sorun nedendir işte olduğum için aracı babama bıraktım sanayiye gidecek bakalım sonumuz hayır olsun..

Şanzuman, aktarma şüphesini kaldırmak için. Araç hareket halinde iken vites boşa alınır. Ses devam ediyor ve debriyaja basınca(aktarmayı ayırınca) kesiliyorsa, aktarmaya bakılır. Yoksa şans diyip yürüyene bakılır.

hareket halindeyken boşa alıorum ses kesiliyor. ama vitese takınca devam ediyor anlamıs değilim

hareket halindeyken boşa alıorum ses kesiliyor. ama vitese takınca devam ediyor anlamıs değilim

Boşa derken ayağınız debriyajda mıydı? Sanırsam öyledir.
Basitce anlatiyim.
Vites boşta iken, şanzuman gene çalışır. Motorla şanzuman bağlıdır halen. Sadece pozisyonu boştadır.
Ayak debriyajda ise, şanzuman motordan ayrılır. Bağlantısı kesilir :)

O yüzden Araç boşta ve ayağınız debriyajda değilken sesi duyun ve debriyaja basın bakalım kesecek mi?

anladım ama arac bosta ve ayagım debriyajda değilken ses yok. sadece vitese takıp debriyajdan ayagımı cekince baslıo ayagım debriyajda basılıyken dahi yok

aracın aks başında gevseme varmıs ustanın dediğine göre gevseyen kısım sıkıldı borcumuz bi çay parası :)

aracın aks başında gevseme varmıs ustanın dediğine göre gevseyen kısım sıkıldı borcumuz bi çay parası :)
benım yozgatlı hemserı abım gecmıs olsun bayram oncesı rahatlamısınızdır

aynen öyle oldu valla sabahı edemedim dün aksamdan beri içim içimi yiyordu cok rahatladım :D

arkadaslar ses bugun tekrarladı... su anda aracım sanayide aks başı değişiyor bunlar önemli eğilde usta aracımı götüren kişiye bu araba sahil kenarında kullanılmıs çürümeye baslamıs ne olacagı belli olmaz demiş bu nasıl bi tabir anlamadım kanser gibi bi hastalık ne olacagı belli olmaz demiş ne yapayım ben aracımı cok seviyorum :(

bizim arabalarda istanbuldan gelmeydi bir tanesini zonguldaktan aldım hiç öyle çürüme olayı yoktu. gidin kaportacıya gösterin marşpiyel falan hafif çürümüştür belki...

Geri