ÖNEMLi! Corsa opc - Polo Gti- IBiza Cupra - Hangisi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ghent
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun yolda düşünürken aklıma geldi. Şu an kullandıgım Corsa opc 'yi satıp üstüne birazcık para koyup sıfır bir Polo GTi alabiliyorum. Belli bir süre (1 sene kadar) GTi i kullanıp (ki o süre zarfında en fazla 20000 kmye gelir.) tahmin ediyorum ki opcyi satacağım ikinci el fiyatına satabilrim. Böylece bir sene boyunca sıfır bir otomobil kullanmış, daha az vergi ödemiş (1.4) ve bakım masraflarından kurtulmuş olabilirim.

Performans olarak ikisi de çok yakın birbirine... Görünüş olarak opc'nin yerini tutmayacağını düşünüyorum,nihayetinde opc az sayıda oldugu için ve rengi itibari ile dikkat çekiyordu,ve özel bir otomobil..fakat Polo da hoş bir otomobil. Ayrıca dsg olmasından ötürü trafikte çok rahat.

(NOT : Aynı düşünce Ibizia Cupra için de geçerli fakat cupra biraz daha pahalı.)

Sizce opc verip 1 sene bindikten sonra Polo GTi veya Ibiza Cupra'yı opcye istediğim fiyatlara satabilirsem almak mantıklı olur mu? sonuçta opc artık 90.000 kmye gelmek üzere,bakımları ve masrafı fazlalaşmaya başlıyor git gide.. KM arttıkça fiyatı da düşüyor..

Bu arada anket eklemeyi unuttum ekleyebilir miyiz?

vergi olarak 2 model 1.3 1.6 arasında değil mii hatta corsa haş itibari ile daha uygun vergi dilimin de olabilir

polo gtı fiyat olarak gerçekten de beklediğimden daha uygun bir fiyaata satıılıyor ve satmak istediğin zaman opc ye gçre gtı daha rahat satılacağını düşünüyorummm

gtı alman mantıklı bir seçenek olabilirr dsg bile polo yuseçmek için yeterli bir nedennnn

ıbıza var verem onu sana :)

Geri