opc - Loading...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ghent
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Egzoz nasıl konumlandırılmalı?

• Normal opc egzozunu bozmadan,üçgen çıkışın arkasına..

Oy: 81 95.3%
  • Üçgen müçgen hikaye,iptal edip,egzozu sola çak gitsin..

Oy: 4 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    85

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar!

Opc'mizin ilk motor upgrade'ini neredeyse bitirmek üzereyiz :)Aracın hem sesini hem de performansını birazcık değiştirmek için ilk olarak egzozdan başlamış bulunuyorum :) borular hazır,son susturucu da Greddy TiC oldu...Bugün çektiğim resmi koyayım dedim,fikirlerinizi almak için...

70mm custom krom borular,custom downpipe,spor cat eklenebilir henüz karar veremedik...Son susturucu da Greddy TiC.

Ancak bir türlü çözüm bulamadıgım nokta son susturucu..

Sizce üçgen egzoz görünümünü koruyup,son susturucuyu üçgenin arkasına dayayıp (ağzı 102mm oldugu için oturmayacaktır,ve sanırım ağzı kesilip boru çekilecek üçgen biçiminde,oturursa sorun yok ) takmak mı daha iyi olur,yoksa fiberden difüzör kalıbı çıkarıp,üçgen bölümü iptal edip,normal egzoz çıkışı vererek (mesela yan durabilir impreza gibi ) mi takmalıyım? Opc görüntüsü bozulup çakma imajı yememek için ben üçgeni korumayı düşünüyorum,ancak bazı arkadaşlar diğerinin daha değişik ve güzel olacağını düşünüyor...

Yarın lambda sensörleri için yerler açılıp,borular tekrar elden geçeçcek,cuma da son susturucu geliyor,inşallah Cuma günü bitmiş olur tamamiyle.

Yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum :)

Borular:

ollpd.jpg

greddy_tic_dual_z33.jpg

hayırlı olsun şimdiden.. bence OPC'ye has olan üçgen egzosu koruyun.. Dediğiniz gibi görenler çakma OPC demesinler :) çünkü servislerden yada herhangi bir fiberciden yapılan OPC tamponlar mevcut.. gören kişiler, OPC tampon takmış ama egzosu becerememiş diyebilirler..

O yüzden, ilk başta da dediğim gibi, orjinal üçgen egzos görüntüsünü bozmayın..

Kolay gelsin..

bence üçgen kalsa iyi olur hayırlısı bakalım egzosun faydası olur kesın ama en çok ben sesi merak ediyorum :)

üçgen kalmalı bence.

Üçgen çıkışı bozmadan direk çıkışın arkasına konumlandırın derim ben, çünkü OPC farklılığı bi başka.

egzoz ucgen olsun diğer turlu cakma opc gibi durar...

kolay gelsin..

aşağıdaki resim belki yön verebilir..

kolay gelsin..

Ekli dosyalar

• 2.webp
    2.webp
    36.7 KB · Görüntüleme: 105
Bence üçgen egzos yakışıyor :)

Geri