Opcom Yardımlaşma Konusu

Recep1461

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba forumdaşlar,

Opcom v1. 99 cihazını aldım ve kullanmaya başladım. Youtube dan bir kaç videoda bazı özellilleri açma videosuna denk geldim ama bununla ilgili tam bir kaynak yok.

Forumumuzda opcom kullanıp işlemler yapan arkadaşlar var. Bu konuda birbirimize yardım edebilirsek eminim kaynak olarak bir çok kişiye yardımcı olunacaktır.

Benim şuan temelde yapmak istediğim şeyleri aşağıda sıralıyorum. Nerelerden yapıldığını söyleyebilirseniz çok teşekkür ederim.

1-) Arabayı ilk çalıştırdığımızda kadran selamlamayı aktif etme.

2-) (önemli) Hararet göstergesi olmadığı için cid ekranında harareti göstermeyi açma. (Orjinal ekran olmadığı için bu benim için çok önemli)

3-) El freni kalkık olduğunda uyarı sesini aktif etme.

Nasıl yöntemler denediğinizi bilmediğimden en temelden anlatıyorum.
Açmak istediğiniz özelliği kontrol eden beyne bağlandıktan sonra "programming" seçeneğine basıp değiştirmek istediğiniz bloktaki özellik üzerinde çalışabilirsiniz. Bazen özelliğin opcomda görünse bile aracınız o özelliği desteklemiyorsa aktifleşmeyebilir. Son olarak, bazı sekmelere girerken uygulama aracınıza özel olan güvenlik kodunu isteyebilir. Bunu bilmeden herhangi bir işlem yapamazsınız. Bazı opellerde bunu opcom üzerinden okumak mümkün olsa da her opelde mümkün değil maalesef.

Hararet göstermek içinse aşağıda linkini verdiğim video sanırım yararlı olacaktır.

Geri