Opel asrta H benzinli periyodik bakımlar.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan masca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

masca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Opel astra H enjoy plus benzinli aracımı alalı 2 hafta civarı oldu.Daha öncesinde 2007 honda civic elegance vardı. İyi gidiyordu fakat benzini çok yakıyordu, altı yere çok yakındı, ve en önemlisi, periyodik bakımları her 10.000 de bir idi bayağı masraflı oluyordu.
Opeli seçme nedenim, daha çok donanım, daha uygun fiyat, altı yüksek ve sınıfında benzini en az yakan araçlar arasında olması. Fakat bakım maliyetleri hakkında bilgim var sayılmaz. Yetkili servislerde yaptırdığınız periyodik bakımları ve fiyatlarını yazar mısınız?
Teşekkürler bilgileri için.

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişiminden oluşan ilk 15 bin bakımı yetkili serviste 450 liraydı liste fiyatı. Aracın yaşına göre indirimler-kampanyalar olabiliyor.

Ama periyodik bakım için en makulu tecrübeli bir özel serviste orjinal parçalarla bakım yaptırmak. Yarı yarıya nerdeyse farkeder fiyat.

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişiminden oluşan ilk 15 bin bakımı yetkili serviste 450 liraydı liste fiyatı. Aracın yaşına göre indirimler-kampanyalar olabiliyor.

Ama periyodik bakım için en makulu tecrübeli bir özel serviste orjinal parçalarla bakım yaptırmak. Yarı yarıya nerdeyse farkeder fiyat.

Doğru söylüyosunuz fiyat konusunda. Fakat, aracın garanti dışı kalması sözkonusu olmuyor mu özele gittiğinizde?

peki benim 1 yıl dolmak üzere ve daha araba 5000 km de servise gitmelimiyim ve parası değişir mi

Aynı bakımları sordum; Sivas'ta bana verilen fiyat 280,00 TL. 5 yaş indirimi uygulayınca 136,00 TL. oluyor. Periyodik bakımı katınca ne olur bilemiyorum ama 2 yılı doldurmadan ustayım diyen yere götürmemek gerek. Servis dışına gidilmesini tavsiye etmiyorum bana sorulursa. Diğer türlü muhattap bulmak çok çok güç.

peki benim 1 yıl dolmak üzere ve daha araba 5000 km de servise gitmelimiyim ve parası değişir mi

1 yıl veya 15000 km. 1 yıl olduysa gitmeniz lazım. Servis sıfır aracı 1 yıl dolunca veya 15000 kmde çağırıyor.

İlk 5 bin dolmadan servis bi gelin bakalım diyorlar. Yaptıkları yağına, suyuna bakmak, eksikse tamamlamak. Onun dışında birşey yok.

PEriyodik bakım konusuna gelirsek, araç garantideyken 1 sene veya 15 bin dolunca yetkili serviste bakıma girmesi gerekiyor.

Kendim 15 bin km'ye kadar yağ değişimi için beklemedim. 8 bin'de daha yeni aracın yağ-filtre, hava filtresini kendi Opel ustam'da değiştirdim. Mecburi olarak senelik bakımda yetkili servise gittiğimde (o da yaz sonu olur) zaten tekrar polen filtresi de dahil değişecek. Ondan sonra da periyodik bakım için indirimli bir kampanya olmadıktan sonra (bazen yaş indirimi vs oluyor Opel Club Kart'a) yetkili servisle işim olmaz.

Ayrıca garanti dışına çıkarmak o kadar kolay değil. En fazla yapacağı motoru değişen parçalarla alakalı olarak garanti dışına çıkarabilir. Yoksa diğer parçaların ve aracın garantisi 2 sene devam eder.

1 yılı doldurduğunda araç 5000 km bile olsa servis yağını değiştiriyor mu yoksa sadece genel bir kontrol mü ve servis ücretleri standart mı değişiyor mu

Geri