opel astra 1.4 essantia lpg-benzin soğuk motorda silkelenme dalgalanma problemi hk.

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
iyi günler opel ailesi. bir aydır müthiş bir sıkıntı içindeyim yardımlarınızı bekliyorum. opel astra 2011 1.4 essentia sıralı sistem lpg benzinli araç sahibiyim bir yıldır. bir aydır soğuk motordayken rölantide dalgalanma silkelenme ilk harekettede bir kaç saniye benzin yememe boğulma gibi sıkıntı yaşıyorum. araç hareketten bi 10-20 saniye sonra canavar gibi hiç sorunsuz çalışıyor lpg de en ufak bir sıkıntı yok ama dediğim gibi soğuk motorda ilk çalıştırma ve hareket halinde oluyor sıkıntı benzindeyken. bujiler değişeli 3 ay oldu en fazla ondan olduğunu sanmıyorum. aracı uzunca bir süre benzine almadan kullandım fakat depo hiç çeyrek olmadı hep benzin vardı her ihtimale karşın depo ve enjektör temizleyicide attım, depoyu boşalttırıp yeni benzinde aldım, boğaz kelebeğini temizlettim, 4-5 gün kullandım tam düzeldi galiba dedimbugün tekrar aynı sorun oluşmaya başladı sizce ne yapmalıyım?

Bushido

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg gaz ayarindan kaynaklaniyor olabilir.Antalya’da problem yasamazken baska bir sehire gittigimde ayni problemleri yasiyorum hatta lpg ye gecmeden rölantide arac stop dahi edebiliyor.

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Elektronik sistem donuyor olabilir. -10 lardan sonra bu skintiyi yasamaniz muhtemel. opelin kendi sitesinde araci isinmadan hareket ettirmeyiniz yaziyor. zira opel sicak motoru seven bi otomobil. 1 -2 ay bekleyin ayni problemi hava sicakligi 0 derecenin uzerine cikmaya basladigindada yapiyorsa ozaman aracinizda sorunu arayabilirsiniz. Sunu dusunmeyin aracta antifiriz var. Evet antifiriz,var ve motorunuz,tek basmada calisiyor. Ama bu antifitiz bobin, bigaz,kelebegi vs ye etki etmiyor. Muhtemelen skintiniz aracinizin elektronik sisteminin donmasinda bu skintilari veriyor olabilir.

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yaşadığım yer çok soğuk değil aslında en fazla -2 dereceyi gördüm ki araç kapalı otoparkta kalıyor akşamları en soğuk 5 derece oluyordu. sıkıntı olmadan önce kötü bir yerden gaz almıştım ve bu sıkıntı oluşmaya başladı iki hafta kadar sürdü olay sonrada kendiliğinden düzeldi tam olarak eskisi gibi olmadı ama yinede silkelenme yok denecek kadar az artık

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpg rnjektor temizleyici atin depoya bi gozlemyin. Enjektorleriniz,tikanmis olabilir

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Lpg rnjektor temizleyici atin depoya bi gozlemyin. Enjektorleriniz,tikanmis olabilir
ustam enjektör temizleyicileri çok tavsiye etmiyordu içerde tortu bırakıyormuş öyle demişti lpg ayarını yapan usta banada garip gelmişti bu durum. sizce yaptırmak gerçekten kötü bir sonuç doğurur mu ?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Landrenzo bayisi her 10 bin bakimda atiyo enjektor temizleyiciyi bi skintisini gormedim. Skinti yaratsa 6 bin liralik sisteme bunu uygulamaz

dostgarage_tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı aracımı servise bıraktım 3 gün kaldı arıza yok denildi lpg var aracımda ve Candan Mühendislik de takıldı sorunsuz sorunu kendim buldum sorun çözümü kesinlikle Hava akışmetre maf sensörü yenisini aldım düzeldi ama bosh alınmasını tavsiye ederim benim sorunu düzeldi