Opel Astra 1.4 Twinport LPG uyumu?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DotCom
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DotCom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,

Opel Astra 1.4 Twinport LPG uyumu nasıldır?

2008 model araçlar için ne dersiniz?

aracım g kasa ama 1.4 twinport motorlu. motor kodu Z14XEP. bugüne kadar sıkıntı yaşatmadı allaha şükür. araç iki senedir bende lpg ne zaman takışldı bilmiyorum ama mimgaz marka kitle aldım ve sorunsuz biniyorum.

LPG markasından ziyade kit mi önemli? Konu hakkında bilgim olmadığı için değerlendirme yapamıyorum.

Bakalım kısmet

önceki aracımda atiker taktırmıştım. hiç sıkıntı yaşamadım. şimdiki aracımda dediğim gibi mimgaz takılı (kitin adı mimgaz) atiker muadili bir ürün sanırım. buda türk firmasıymış.
bu işte usta önemli bence. atiker taktırıp rahat edende var isyan edende, landirenzo ve brc opel için önerilsede forumda birçok konu gördüm bugüne kadar o kadar para verdim yüzüm gülmedi diyen. her markanın memnun olanıda var memnun olmayanıda.
marka tercihiniz hangi yönde olacaksa olsun birinci olarak ustaya bakın. çevrenizdeki insanlardan forumlardan araştırın. ikinci olarak lpg kitinin bulunduğunuz şehirde en az iki yetkili servisi olsun.arıza durumunda garanti süresince bu servislere bağımlı olduğunuzdan birisinden memnun kalmazsanız yada sorununuzu çözemezlerse diğerine gidebilirsiniz.
bulunduğunuz şehirde atikerin 3 servisi , BRC nin bir servisi varsa ben olsam BRC taktırmam. yada tam tersi atikerin 1 servisi olupta BRC nin 3 servisi varsa ucuz diye gidipte atiker taktırmam.

Henüz araç almadım.

İncelediğim bir model var. Üzerinde atiker tüp varmış.

Plaka ve şasi sorgulaması yapamadım sahibi bu bilgileri vermediği için.

Fiyat emsallerine göre epey bir aşağıdaydı.

Başka alternatiflere bakmaya devam etmem gerekiyor .

Açıklamalarınız için teşekkürler

2008 Model bir Astra Twinport'un motorunun Euro 5 mi yoksa Euro 4 mü olduğunu nasıl anlayabiliriz?

WOLOTG ile başlayan bir şase nosu var.

Teşekkürler @asvtec.

euro 4 ler LPG'ye daha uyumlu diye bir şey duydum. Siz ne dersiniz? Aslı var mıdır?

Euro4 motorun emisyon değerlerini karşılan bir lpg sistemi taktırırsanız kesinlikle sorun yaşamazsınız.Selamlar...

Siz hangi sistemi önerirsiniz?

Geri