Opel Astra 1.6T 200 bg

Çağdaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Otomobil alma arifesinde olan biriyim ve dikkatimi Opel Astra 1.6T 200 bg çekti. Fiyatı ve performansıyla listeme girmiş bulunmakta ve siz değerli Opel severlere bu aracı sormak istiyorum :) Forumlarda bu araçla ilgili detaylı kullanıcı yorumu bulamadım. Sanki araç TR de hiç satılmamış gibi.

Sizler bu araç hakkında neler düşünüyorsunuz? Yakın zamanda (varsa eğer) test etmek istiyorum. Gözünüze çarpan önemli bir eksiklik var mı? Çok yakar mı?

Şuan aklıma sizlere soracak pek soru da gelmiyor. En iyisi verilecek cevaplara göre ilerlemek olacak :) Şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı akşamlar...

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Otomobil alma arifesinde olan biriyim ve dikkatimi Opel Astra 1.6T 200 bg çekti. Fiyatı ve performansıyla listeme girmiş bulunmakta ve siz değerli Opel severlere bu aracı sormak istiyorum :) Forumlarda bu araçla ilgili detaylı kullanıcı yorumu bulamadım. Sanki araç TR de hiç satılmamış gibi.

Sizler bu araç hakkında neler düşünüyorsunuz? Yakın zamanda (varsa eğer) test etmek istiyorum. Gözünüze çarpan önemli bir eksiklik var mı? Çok yakar mı?

Şuan aklıma sizlere soracak pek soru da gelmiyor. En iyisi verilecek cevaplara göre ilerlemek olacak :) Şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı akşamlar...
Bir aracin genel anlamda iyi olup olmadiginin bilgisi epey bir surec gerektiriyor aslina bakarsan..Yeni bir aracin surasi söyle burasi böyleymis deme sansimiz oldukca kısıtlı ancak donanım larindan bahsedilebilir..
Ancak benim kanaat getirdigim düşük cc ile yuksek güçler ureten motorlarin mekanik ve yuruyen sorunlari ilerleyen zamanlarda daha fazla oluyor..
Ornek verecek olursam 1,4 t w 180hp 100 binden sonra servisten cikmiyor 1,6 atmosferikleri 200 binde sorunsuz..
Ha keza en iyi motorlari ureten honda mutsibissi bile öyle..
Bu durumda kisisel zevk ve tercihler kaliyor geriye

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Türkiye'de şu an için satışı yok diye biliyorum. Ben 1.4 T 140 HP aldım, şimdilik sıkıntı yok ama Fırat'ın da vurguladığı gibi ağır kasalı, yüksek performanslı motorlarda yüksek cc her zaman daha iyidir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 t 180 bg'dir.200 bg değil yazılımlıysa ayrı mevzu. yakıtı harici gayet iyi bir araçtır. lpg'ye uyumlu sadece subap değişimiyle evladiyelik olur.basmazsanız 11 lt civarı yakıyor istanbul trafiğinde basarsanız trafikte 14 lt leri rahat olarak aşan bir motor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben mayıs ayında aracımı almıştım, o tarih itibariyle bu aracı bayilerde görmedim. Görseydim kesin ilgimi çekerdi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum gündemden epey geri kalmış :)

Bu Opc line donanım yeni satışa sunuldu. Tr' de satışı var ama stoklarda çok fazla olmayabilir.
Sadece otomatik vites olan versiyonu getiriliyor. Testlerde aktarıldığı kadar aşırı fazla bir tüketimi yok motorun.
Aslında şu anda fiyat seviyesine göre hafif hothatch sınıfında çok iyi bir araba.

Çağdaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum gündemden epey geri kalmış :)

Bu Opc line donanım yeni satışa sunuldu. Tr' de satışı var ama stoklarda çok fazla olmayabilir.
Sadece otomatik vites olan versiyonu getiriliyor. Testlerde aktarıldığı kadar aşırı fazla bir tüketimi yok motorun.
Aslında şu anda fiyat seviyesine göre hafif hothatch sınıfında çok iyi bir araba.

Bilmenize sevindim hocam :) Beni en çok yakıt tüketimi korkutuyor. Yoksa almaya niyetim var. Bana göre tam bir fiyat/performans aracı olmuş.

Otomatik olması benim açımdan problem teşkil etmiyor :) O da benim için bir artı. Gidip en yakın sürede test edeceğim.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2017 de Volkswagen ve bir kac diger marka 1,4 ve 1,6 Turbo larin güçlerini epey bi düşürdü..
Servislerin önü eski 1,4 /1,6 Turbo jetta golf passat tiguan dolu ..Tanidigim arkadasim sifir almisti 1,4 t 180hp tiguan arac 90 bin civari cok sert kullanirdi araci su an motor yapilmasi gerekiyor servis 11bin tl fiyat vermis..1600kg çip vari araca 1,4 motor iyi asilirdi da fazla yuklenmeye gelmiyor demekki..
Ha keza 1,6 turbo insignalarda öyle biraz yuklenenler solugu serviste alıyor..

Son düzenleme:

Çağdaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2017 de Volkswagen ve bir kac diger marka 1,4 ve 1,6 Turbo larin güçlerini epey bi düşürdü..
Servislerin önü eski 1,4 /1,6 Turbo jetta golf passat tiguan dolu ..
Ha keza 1,6 turbo insignalarda öyle biraz yuklenenler solugu serviste alıyor..

E peki Opel bunu öngöremiyor mu? Sıkıntı çıkaracaksa o zaman turbo koymasınlar motora. Haliyle az da olsa gaza basılır.