Opel Astra gaza geç geçiyor

ErayATAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum zaten çok yeniyim burada. 2001 model astra elegance var. Araba gaza yaklasık 3-4 dakikada geçiyor. Gaza geçmesini beklemeden yola koyulunca da titreme yapıyor. Gaz ayarına baktırdım bilgisayardan düzelttiklerini söylediler ama sorun devam ediyor. Etraftan duyduğum bilgi ise : 2001 model araba motor geç ısınıyordur, normaldir tarzında şeyler. Bu konuda fikri olan varsa yardım edebilir mi?

Son düzenleme:
Gaza gec gecmesi normal cunku enjeksiyonlu bir motor sistemi oldugu icin ilk once benzinle caslimasi gerekiyor gaza gec veya erken gecmesi havanin sicakligina bagli soguksa cok gec gecer sicak ise cabuk :) ama titreme olayini hic duymadim ..

titreme tabiyki normal değil,ısındıktan sora sorun varmı,gaza geçtikten sonra felan

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Araç gaza geçtikten sonra hiçbir sorun yok. Yalnız bi de şu durum dikkatimi çekti bana çok alakasız gibi geldi. Araba gaza geçmeden yola çıktığımda, yolda giderken gaz pedalına bastığım kadar verim alamıyorum arabadan ama debriyaja basıp çektiğim zaman ( Pompalamak gibi ) biraz daha bastığım kadar gitmeye yaklaşıyor diyebilirim. Alakayı anlayamadım. Umarım anlatabilmişimdir.

aynı problem bende de var 2000 model astra 1.4 sahibiyim. Seninki yine 3-4 dakikada geçiyor benim bu süre kışın çok çok daha uzun zaman alıyor. Geç geçiyor diye endişelenme lpg yi motorun belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik devreye girmesi için programlıyorlar. Şu ara benim de problemim erken tüpe geçmesi çalıştırır çalıştırmaz daha park yerinden çıkmadan tak tüpe geçiyor fakat bu sefer araba ısınmadığı için motor stop ediyor. Bu lpg erken geçse bir dert geç geçse ayrı dert...

Ne kadar yararlı olur pek bilmiyorum konuya hakim birileri daha iyi bi tavsiye verebilirler ama bildiğim kadarıyla onun gaza geçiş ısısını kendileri ayarlıyorlar. O ayarları kontrol ettirmediysen bi ettirmeni öneririm.

Gazcıya gidip arabanızın geçme sıcaklığını düşürün.O zaman normala döner. titremesi de egr valfindendir.

Yüksek ihtimalle benzinle gidişinde bir problem vardır aracınızın. 3-4 dakika çok kısa zaten daha altına inerseniz bu kezde lpg ye geçtiğinizde silkeleme oluşur ve aracınız motor ısınınana kadar aşırı yakar yani benzinden kar edeyim derken farkında olmadan lpg den zarar edersiniz benim arabam rolantide çalıştırır beklersem sabahları 10 dakikayı buluyor bu süre ankaranın çok ayaz zamanlarında 12-14 dakikalarıda buldu ama 5-10 derece sıcaklıklarda yumuşak havalarda minimum 7-8 dakikada geçiyor bu kötü birşey değil bence benzin maliyeti biraz oluyor ama sistem daha verimli çalışıyor diye düşünüyorum eski aracımda ben bir km bile gitmezdim benzinle 2 yıl sonra gazım bitti ve arabanın benzinde hiç çekmediğini farkettim sonra enjektör temizleyiciler vs iki depo benzin bitirdim sonunda düzeldi ama ne oldu ? 2 yıl boyunca kar ettiğimi sandım 2 yıl sonra geri ödedim :D o yüzden arabanda yarım depo benzin olsun çlıştır bas yürü araç benzindede çalışsın bu tarz sorunlar yaşamazsın diye düşünüyorum.

Egr valfini daha bir hafta önce temizlettim. Benzinde bende hiç kullanmıyorum geçmesini bekliyorum. rolantide 3-4 dakikada geçiyor. siz 10 dakika falan deyince şükrettim :D Üşenmeyip uzun uzun yazdığınız içinde teşekkür ederim :) Benzinde kullanıp nasıl gittiğine bakıcam

Egr valfini daha bir hafta önce temizlettim. Benzinde bende hiç kullanmıyorum geçmesini bekliyorum. rolantide 3-4 dakikada geçiyor. siz 10 dakika falan deyince şükrettim :D Üşenmeyip uzun uzun yazdığınız içinde teşekkür ederim :) Benzinde kullanıp nasıl gittiğine bakıcam

Ben arabayı patronumdan aldım 65 yaşında lpg yi taktırdığınıda hatırlıyorum 2 sene önce evi çok yakındı 5km filan ben hiç gazda binemiyorum işe geliyorum gaza geçiyor derdi şimdi arabayı ben alınca anladım hakkaten öyle benim mesafe uzun olduğu için amorti ediyorum onun yerine :)

Geri